reklamı kapat

POPÜLER

NBA 2K16 incelemesi

Spor oyunlarının belki de en başarılı serisi olan NBA 2K, bizlerle olan düzenli randevusunda yine son derece şık bir şekilde boy gösteriyor. Lakin bir şeyler doğru hissettirmiyor. Acaba ilişkimiz monotonlaşmaya mı başladı? Sorun bizde değil onda mı? Yoksa biraz ara mı versek? Yok yok, o kadar da değil! 

Basketbol dünya genelinde en popüler ikinci spor olsa da, NBA tüm organizasyonlar içinde tartışmasız en başarılı olanı. Sadece sporcuların kalitesiyle değil, organizasyonun yönetim anlayışı, yayın politikaları ve sunum şekliyle de muadillerinin çok üzerinde bir havası var. Herhangi bir NBA maçını izlediğinizde, sanki aylardır üzerinde çalışılan Oscar ödül törenini izliyormuş gibi bir hissiyata kapılıyorsunuz ve adamlar bunu her gün, 5-6 farklı şehirde gerçekleştiriyor.

İşte NBA 2K serisini değerlendirirken bu etkenlerin tamamını dikkate almanız gerekir. Çünkü firma, oyuncuya sadece işin sahaya yansıyan kısmını aktarmaya çalışmıyor. Özellikle son yıllarda, bu devasa organizasyonun her parçasını dijital hale getirmeye gayret gösteriyorlar. Bu konuda başarılı olduklarını da söyleyebiliriz. NBA 2K16, dünyanın en kaliteli organizasyonunun gerçeğe en yaklaşan tezahürü konumunda.