reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun kazananları belli oldu; iş detaylar

Huawei Türkiye Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun üçüncüsü tamamlandı.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Huawei Türkiye’nin, bilişim alanında yetenekli yazılımcıların eğitimine yönelik birlikte yürüttüğü projede üç takıma ödüller verildi. Ödül törenine 350’den fazla öğrenci ve bilişim profesyoneli katıldı.

Huawei Türkiye Ar-Ge Kodlama Maratonu’na, Bulut Bilişim kategorisinde toplam 928 aday başvurdu. Adaylar, BTK Akademi web sitesi üzerinden çevrimiçi eğitimlerini tamamladı. Başvuranlar arasından 200 aday, beş gün boyunca Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilen Talent Interview online sınav sistemi üzerinden, Bulut Bilişim, Yapay Zeka, Büyük Veri, CI/CD ve CodeArts alanlarında yapılan ön eleme sınavına girdi. Ön eleme sınavının ardından 30 aday, maratonun büyük finaline kalmaya hak kazandı. Üç kişilik takımların yarıştığı maratonda 10 takım, projelerini 96 saat içinde hazırlayarak jüriye sundular. En yüksek dereceyi alan ilk üç takım, Huawei Matebook D16 bilgisayar ödülünün sahibi oldu. Ayrıca, Maraton’u tamamlayan ancak dereceye giremeyen adaylara, Huawei akıllı saat hediye edildi.

Bulut Bilişim kategorisinde gerçekleşen yarışmada, Pyckle Rick takımından Deniz Özcan, Emre Düzgün ve Barkın Sağan birinci, Efsane Milan Kadrosu takımından Muharrem Onur Alan, Sarp Dora Yönden ve Şevval Ensarioğlu ikinci ve Mind Benders takımından Alperen Çelik, Ergün Deniz Buyruk ve Onur Malcı üçüncü olarak ipi göğüsleyen yarışmacılar arasında yer aldılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei konu hakkında açıkalmada bulundu

Huawei Türkiye AR-GE’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zhu Yongsheng ise yaptığı konuşmada; “BTK iş birliğiyle son 3 yıldır düzenlediğimiz Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu, bilişim yeteneklerini yetiştirmeye yönelik sürekli çalışmalarımızın en değerli uygulamasıdır. BTK ile birlikte, Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu final etabını ilk kez fiziki olarak sahaya taşımaktan ve harika bir yarışma atmosferi yaratmaktan büyük onur duyuyoruz. Proje ekibinin hazırladığı ana konuların ‘Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Hedefleri’ amaçlı olması da her proje çıktısının bir kat daha değerli olmasını sağlıyor. Bu kapsamda finalistlerimiz, Huawei Bulut Bilişim hizmetlerini deneyimleme ve uygulama fırsatı yakalarken, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinci, küresel sorunlara yakından bakma ve çözüm üretme bilincini de kazandılar. Zorlu etapları başarıyla geçerek finale ulaşan tüm yetenekleri tebrik ediyorum” dedi.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın