reklamı kapat

POPÜLER

Huawei
Huawei
Huawei

Huawei finansal sonuçlarını duyurdu; işte şirketin elde ettiği gelir

Viyana’da yeni cihazlarını tanıtan Huawei aynı zamanda finansal sonuçlarını da paylaştı. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Orta Doğu Avrupa, İskandinavya ve Kanada Başkanı Derek Yu, şirketin en son iş sonuçlarını sundu.

Tahminlere göre Huawei’nin 2020 yılında elde ettiği başarıların bu yıl da devam etmesi bekleniyor. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre Huawei bugüne kadar 320,4 milyar Çin Yuanı elde etti. Net kar marjı yüzde 9,8 olan şirketin tüketici iş geliri ise 135,7 milyar Çin Yuanı’na ulaştı. Fortune 500 listesine göre Huawei, 2021 Ağustos’unda 2020’ye göre 5 puanlık bir artışla 44. sırada yer aldı. Şirket ayrıca fiziksel mağaza ağını sürekli geliştiriyor. Örneğin 20 Ekim’de Avusturya’nın Viyana kentinde, tasarım ve modern teknoloji gibi şirketin en güçlü özelliklerini birleştiren yeni bir amiral gemisi mağazası açıldı.

Derek Yu, şirket için sürekli büyümenin önemini belirtti: ”Müşterilerimizin artan beklentilerini karşılamak üzere ürünlerimize entegre etmek için sürekli en iyi çözümleri bulmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca sürekli yatırımlarımızın bir uzantısı olarak, marka ile daha yakın temasa geçmenizi de sağlayan yeni mağazalar açıyoruz. 2020’nin sonunda, Huawei’nin dünya çapında 5.000’den fazla deneyim mağazası dahil olmak üzere yaklaşık 60.000 perakende mağazası ve teşhir alanı var ve büyümeye devam ediyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei imzalı uygulama mağazası dünya genelinde büyüme devam ediyor

AppGallery şu anda dünya çapında 560 milyon aylık aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük üçüncü uygulama mağazası olarak büyümesini sürdürüyor. 2020 yılı içinde uygulama mağazasından toplam 384,4 milyar uygulamanın indirildiği belirtiliyor. 2020’de Çin dışında AppGallery’de sunulan uygulama sayısının 2019 yılının 10 katından fazla olduğu ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satışa çıkan modellerinden