reklamı kapat

POPÜLER

2021 Ford Maverick

2021 Ford Maverick ekonomik yakıt tüketimiyle göz doldurdu

Markasının kompakt pickup segmentindeki yeni üyesi 2021 Ford Maverick, resmiyete kavuşan tüketim değeriyle verimliliğin sınırlarını zorluyor.

Amerika’daki pickup pazarını uzun yıllardır domine eden Ford, rekabetin geldiği yeni nokta sebebiyle uzun süre sonra yeni bir segmente geçiş yaptı. Hyundai Santa Cruz başka olmak üzere kompakt pickup pazarına giriş yapan modellerle birlikte kullanıcıların eğilim içerisinde olduğunu analiz eden marka, zaman kaybetmeden karşımıza Maverick ile çıktı. Geçtiğimiz haziran ayında resmi tanıtımı gerçekleştirilen 2021 Ford Maverick, 20 bin doların altında konumlandırılan başlangıç fiyatıyla erişilebilirlik konusunda çok ciddi bir seçenek iddiasını taşımıştı. Bugün marka CEO’su Jim Farley tarafından paylaşılan tüketim değerleriyle birlikte Maverick’in erişilebilir olduğu kadar ekonomik yönü de referans niteliği taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Ford Maverick standart olarak hibrit motorla geliyor

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda paylaşılan verilerde, Maverick için şehir içi odağında ortalama 5,6 litrelik yakıt tüketimi verildi. Segmentinde hibrit motor dinamikleri standart olarak sunulan ilk model konumunda olan Maverick, elektrik gücünün desteğini bu noktada fazlasıyla hissediyor. Şehir içi ve şehir dışı tüketim odağında karma verilen değer ise 6,36L/100km olarak karşımıza çıkıyor. Tüm parçaları bir araya getirdiğimizde de Ford Maverick’in tek depoda 805 kilometreyi bulan menzil görebileceği bir tablo karşımızda. Atkinson prensibine dayanan dört silindirli 2,5 litrelik hibrit motorla gelen model, bu motorla birlikte yaklaşık 165 beygir güç ve 210 Nm tork değerlerine sahip. Maverick ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video