reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Santa Cruz
Hyundai

Listede ilk sırada; Hyundai Santa Cruz, Amerika pazarını kısa sürede domine etti

Hyundai Santa Cruz, geride bıraktığımız ağustos ayının Amerika odağında satış listelerinde liderliğe oturarak dikkat çekmeyi başardı.

Hyundai’nin kendisinden uzun süredir beklenen pickup hamlesini Santa Cruz üzerinden hayata geçirişi kısa sürede olumlu geri dönüşleri beraberinde getirdi. Modele konsept versiyonda gösterilen ilginin seri üretimdeki başarılı noktalarla birlikte satışlara yansımaya başladığına dair ilk raporlar artık karşımızda duruyor. Amerika merkezli olarak satışa sunulmaya başlanan Hyundai Santa Cruz, geçtiğimiz ağustos ayının en hızlı satılan yeni model olarak zirveye oturmayı başardı. Güney Koreli üreticinin pazar odağında yaptığı doğru adımların, dikkat çeken tasarımla harmanlanması şüphesiz bu başarıdaki en büyük etkenler arasında.

Hyundai

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Santa Cruz teknik özellikleri

Özellikleri ve geniş kullanım amaçlarına hizmet edebilmesiyle SUV’den daha yetenekli bir seçenek olarak gösterilen Santa Cruz, Honda Ridgeline ve Ford Maverick gibi isimlerin yer aldığı kompakt pickup segmentinde mücadele ediyor. Yaklaşık 34 bin dolarlık başlangıç fiyatı bulunan Santa Cruz’ın motor bölümünde iki farklı seçenek kullanıcılara sunuluyor. 2,5 litre hacimli bu motor atmosferik veya turbolu olarak satın alınabiliyor. Atmosferikte yaklaşık 190 beygir güç ve 244 Nm tork üreten makinenin turbo formülünde ise rakamlar güç bazında 275 birim, tork bazında ise 420 Nm’ye kadar esneyebildiğini görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanzımanlar da bu noktada motorlara göre ayrılıyor ki çift kavrama otomatik tercih etmek isteyenlerin turbo motora yönlenmesi gerekiyor. Hyundai’nin HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemiyse her iki versiyonda da standart olarak kullanıcılara sunuluyor. Versiyonların sırasıyla 1.360 ve 2.260 kilogramlık yük çekebilme sınırları mevcut. Hyundai Santa Cruz ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video