reklamı kapat

POPÜLER

Huawei IDEOS S7 Slim incelemesi

Teknoloji dünyasındaki tablet akımı tüm hızıyla sürüyor. Popüler markaların ardından diğer üreticiler de tabletlerini birbiri ardına kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu konudaki son oyuncu Huawei oldu. Ideos adını verdiği mobil cihaz ailesi kapsamında satışa sunduğu 7 inçlik tablet ile yeni bir alternatif sunuyor. Ideos S7 Slim adıyla tanıtılan tablet, Apple dışındaki neredeyse tüm markalarda olduğu gibi Google Android işletim sistemiyle çalışıyor. Küçük ve kullanışlı yapısıyla dikkat çeken Huawei Ideos S7 Slim, mobil şebeke destekli ve sadece Wi-Fi olmak üzere iki farklı seçenekle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Tablet oldukça sade bir tasarıma sahip. Yapısında kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça yüksek. 7 inç büyüklüğünde bir ekranı var. Kapasitif dokunmatik teknolojisiyle çalışan ekran, hassas bir şekilde kullanılabiliyor. 480×800 piksel çözünürlük sunuyor ve ekran hareket algılayıcı sayesinde otomatik olarak yatay ve dikey konuma geçiş yapabiliyor. Android işletim sistemini yönetebilmek için ihtiyacınız olan kontrol tuşları ekranın yanına yerleştirilmiş. Böylece dikey konumda ekranın altına gelmiş oluyor. Kontrol tuşları da ekran gibi dokunmatik olarak tasarlanmış. Kullanım açısından sorunsuz olsa da bu tip kontrollerin dokunmatik olmamasını tercih ederiz. Cihazı yatay konumda tuttuğunuzda sol yan yüzde microUSB ve mini HDMI bağlantılarını görüyorsunuz. Üstte güç düğmesi ve şarj bağlantısı, sağ yanda ses kontrol tuşları ve standart kulaklık çıkışı bulunuyor. Cihazın altında ise aksesuarlara ve çevre birimlerine bağlanmasını sağlayan özel bir bağlantı noktası konumlandırılmış. Alt kısımda bir de microSD kart yuvası bulunuyor. Huawei, alışılmışın dışında şarj bağlantısını USB’den ayrı sunmuş. Üç farklı USB ucuyla şarj ve bilgisayar bağlantı kablosu da ahtapot gibi. Şarj bağlantısının ayrı olması sorun değil fakat bu kabloyu kimsenin isteyerek yanında taşıyacağını sanmıyoruz.

ANDROID 2.2
Huawei Ideos S7 Slim tablet Android işletim sisteminin 2.2 versiyonuyla çalışıyor. Firma tarafından özel bir arayüz geliştirilmiş. Böylece özgün bir görünüm sunuyor. Android standardından tamamen farklı. Kullanışlılık adına da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Hatta arayüz Android’in akıllı telefonlara özel olan bu sürümünü tablete daha uygun hale getirmiş. Cihazda ekranın üst kısmından açılan Android bildirim penceresi bulunmuyor. Bunun yerine ana ekrana bir bildirim widget’ı eklenmiş. Ideos S7 Slim’in arayüzünde her biri iki boş sayfadan oluşan beş ana bölüm bulunuyor. Ekranın alt kısmındaki düğmelere dokunarak geçiş yapabildiğiniz bu bölümler eğlence, iletişim vb. şeklinde isimlendirilmiş. Fakat bunlar pek bir anlam ifade etmiyor zira düzenleme anlamında sadece widget’lar mevcut ve istediğiniz widget uygulamasını istediğiniz bölüme ekleyebiliyorsunuz. Bölüm tuşlarının en sağında ise ana menü kısayolu bulunuyor. Ekranın sağ üstünde bağlantılar, çalışan uygulamalar gibi kontrolleri bulabileceğiniz simgeler mevcut. Tablet herhangi bir uygulamayı kullanırken hareket algılayıcı ile ekranı yatay veya dikey konuma otomatik olarak geçiriyor. Fakat ana ekran ve ana menü sadece yatay konumda kullanılıyor. Şüphesiz bunlar incelediğimiz cihazın henüz tam kararlı sürüme ulaşmamış olmasından da kaynaklanıyor olabilir.

UYGULAMA SEÇENEKLERİ
Android işletim sisteminin verdiği güçle Google servislerine kusursuz bir uyum içinde olan tablet, Gmail hesabınızla giriş yaptığınız anda tüm servislerinizi eş zamanlı olarak kullanma imkanı tanıyor. Standart uygulamaların yanı sıra RSS okuyucu, e-kitap uygulaması, Documents To Go ofis paketi, Twitter ve YouTube uygulamaları yüklü geliyor. Daha fazla uygulama için Android Market uygulama dükkanına erişebiliyorsunuz. İşletim sistemi tablet versiyonu olmadığından, Slim, Android 3.0’lı cihazlara göre daha zengin bir uygulama içeriğine sahip. Huawei Ideos S7 Slim tabletin en başarılı özelliklerinden biri iki yana konumlandırılan stereo hoparlörleri. Böylece gerek Flash videoları gerek cihaza aktaracağınız diğer videoları izlerken ve müzik dinlerken kaliteli ve doygun sesin keyfini sürebilirsiniz. Tablet üzerinde biri önde diğeri arkada olmak üzere iki adet kamera bulunuyor. Arka kamera 3 megapiksel çözünürlük sunarken öndeki VGA çözünürlüğünde. Kamera geçişi için özel bir buton yok, menüden seçmeniz gerekiyor. Genel özellikleriyle dokunmatik tablete geçiş yapmak isteyenler için uygun fiyatıyla iyi bir başlangıç cihazı olabilecek Ideos S7 Slim, ileri seviye kullanıcılar için ikinci bir tablet alternatifi olabilir. Özetle Ideos S7 Slim ile sosyal ağlara bağlanabilir, fotoğraf video çekebilir, izleyebilir, günlük işlerinizi yönetebilir ve her an her yerden internete erişebilirsiniz.

► Detaylar sayfa 2‘de

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Huawei IDEOS S7 Slim incelemesi” için bir cevap

 1. ScannerEye dedi ki:

  İnceleme yeterli değil bence;
  Cihazın ağırlığı kaç gr?
  3250mahlik pil ile çalışma süresi ne kadar?
  bir HD filmi oynattınızmı performans ne durumda rakiplerine göre?
  ve en önemlisi bu cihaz türkiyeye gelecekmi gelecek ise fiyatı ne aralıkta olabilir?

  İyi Çalışmalar,