reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 9

“Huawei Mate 10, iPhone 8’i geride bırakacak”

Bu yıl iPhone’un çerçevesiz ekranlı olarak gelecek olması ve Galaxy Note serisinin büyük yeniliklerle karşımıza çıkması sektördeki rekabeti iyice körüklüyor. Samsung ve Apple arasında bu yıl kazananın kim olacağı merakla bekleniyor. Çin’in teknoloji devi Huawei ise kendisine iPhone 8’i rakip olarak görüyor.

Huawei’nin üst düzey yöneticisi Richard Yu’nun belirttiğine göre Çinli şirket yeni telefonuyla birlikte iPhone 8’e rakip olacak. Yeni Mate 10’un gerek çerçevesiz ekranlı tasarımıyla gerekse uzun pil ömrüyle iPhone 8’i gölgede bırakacağını öne süren Yu, performans ve kameranın çekim kalitesi anlamında da iPhone 8’den daha başarılı bir cihaz geliştireceklerini ifade ediyor. Maalesef Richard Yu gelecek Huawei cihazıyla ilgili olarak herhangi bir bilgi vermiş değil. Dolayısıyla Mate 10’un tam olarak hangi özelliklere sahip olacağı konusu halen belirsizliğini koruyor.

Huawei yıllardır Samsung ve Apple’ın yerine gözünü dikmiş durumda. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, özellikle birkaç yıl içerisinde Apple’ı geride bırakmayı hedefliyor. Geliştirdiği telefonlar teknoloji sektöründe epey ilgi gören Huawei bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyor. Fakat ne iPhone 8 ne de Huawei Mate 10 henüz piyasada olduğu için bu iddialar şimdilik havada kalıyor. Bu yıl hangi telefonların yüksek satış rakamlarına ulaşacağını hep birlikte göreceğiz.