reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro Mate 20

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 modellerinde kulaklık girişi yer alıyor mu?

Huawei‘nin çok merak edilen yeni akıllı telefonları Mate 20 Pro ve Mate 20, kısa süre önce 3.5mm kulaklık girişi konusunda da detaylandı.

16 Ekim tarihinde karşımıza çıkacak Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20, teknik ve tasarımsal olarak yeni detaylar kazanmaya devam ediyor. Roland Quandt’ın son sızıntısına göreyse modellerden Mate 20 Pro’da 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor. Normal Mate 20’de ise 3.5mm kulaklık girişi aktif olarak bulunuyor. Kulaklık girişini Pro’dan başka donanımlara yer açmak için kaldırdığı düşünülen firma, bu eksiği yeni kablosuz kulaklık modeli Freebud 2 Pro ile kapatacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre bu kulaklık telefonların arkasında kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Tasarımsal olarak Apple AirPods‘u andıran kablosuz kulaklık, 16 Ekim etkinliğinde görücüye çıkıyor. Apple’ın başlattığı kulaklık girişini kaldırma furyasına maalesef Huawei de dahil oluyor. Bu da kişiler için kötü görünüyor. Çünkü Android ekosisteminde halen AirPods gibi kullanıcı deneyimi sunabilen bir model bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Mate 20 Pro Mate 20
Huawei Mate 20 Pro Mate 20

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 firmanın en iyi modelleri olacak

Resmi olarak Türkiye pazarına da gelecek telefonlar için burada 8 bin TL’den başlayacak tahminleri yapılıyor. En son P20 Pro’nun fiyatını artıran firma, kura bağlı olarak fiyatlarını güncellemeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı P20 Pro için hazırlanan tanıtım videosu