reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MateBook 13

Huawei MateBook 13 Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Bugün Türkiye’deki ilk mağazasını İzmir’de açan Huawei, bu mağazada dikkat çeken dizüstü bilgisayar modellerini de satışa sundu. İşte bu modellerden Huawei MateBook 13 ve hakkında bilinmesi gereken Türkiye fiyatı dahil her şey.

Huawei MateBook 13, özellikle tasarımıyla dikkat çeken modelleden. Baktığımızda Apple’ın MacBook’larını andıran model, bünyesinde geniş sayılacak bir touchpad taşıyor. Üç farklı renk seçeneği bulunan bilgisayar, 13 inç dokunmatik ekranında 2160×1440 piksel çözünürlük sunuyor. Sadece 4.4 mm kalınlığında çerçeveleri bulunan bu ekran, sRGB renk uzayının yüzde 100’ünü kapsıyor ve 300 nit parlaklık sunuyor. Sadece 14.9 mm kalınlığı bulunan model, 1.28 kg ağırlığıyla her zaman taşınabilecek bir seçenek ortaya koyuyor. Özellikle NFC desteği dikkat çeken bilgisayarın, NFC üzerinde telefonlara kablosuz olarak saniyede 30 MB veri aktarabiliyor. Güç butonuna parmak izi okuma sensörü entegre edilen dizüstü, 8. jenerasyon Intel Core i5-826U işlemci ile UHD620 ekran kartı ya da Intel Core i5-8560U işlemci ile NVIDIA MX150 ekran kartıyla geliyor. Ortak olarak 8 GB RAM ve 256 GB SSD seçenekleri sunulan versiyonlarda 42W gücünde bir pil yer alıyor. Bünyesinde yer alan USB-C portları sevindiren modelin, 3.5 mm kulaklık girişi de bulunuyor.

Huawei MateBook 13

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MateBook 13 Türkiye satış fiyatı ne kadar?

Firma tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla model 5.999 TL Türkiye başlangıç fiyat etiketine sahip. Bu fiyatın ileride aşağıya çekileceği ve bu konuda çalışmaların yürütüldüğü aldığımız duyumlar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yine satışa çıkan MateBook X Pro