reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MateBook X 2020

Huawei MateBook X Türkiye’de satışa sunuldu; işte fiyatı

Son dönemde çıkan en iddialı dizüstü bilgisayar modellerinden Huawei MateBook X için resmi Türkiye satışı başladı.

İnanılmaz ince çerçeveleriyle gerçekten çok şık görünen Huawei MateBook X 2020, firmanın alandaki en iddialı modelleri arasında yer alıyor. Huawei Türkiye’nin “Nerede olursa olsun yaratıcılık ve üretkenlikten vazgeçmeyen, her zaman hareket halinde olan tüketicilere yönelik taşınabilirlik, inovasyon ve akıllı deneyimde önemli geliştirmelerle dikkat çekiyor” dediği MateBook X, artık 12.999TL fiyat etiketiyle Türkiye’de buradan (Ön satış üzerinden) satın alınabiliyor.

Hatırlamak adına kamerası klavyesinde yer alan 1 kg ağırlığındaki alüminyum-magnezyum kasalı dizüstü, 13 inç boyutunda 3K (3000×2000) çözünürlükte piksel bir LTPS LCD ekran üzerine kuruluyor. 400 nit parlaklık sunan ekranı dokunmatik olan dizüstü, yüzde 90 ekran-gövde oranına sahip. Bünyesinde Windows tarafında bir ilke imza atarak basınç hassasiyetine sahip bir touchpad birimi yer alan dizüstü için üç farklı versiyon sunuluyor. Bunlar şu şekilde karşımıza çıkıyor: Intel Core i5-1021U işlemci, 8 GB RAM ile 512 GB NVMe SSD depolama, Intel Core i5-1021U işlemci, 16 GB RAM ile 512 GB NVMe SSD depolama ve Intel Core i7-1051U işlemci, 16 GB RAM ile 512 GB NVMe SSD depolama.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MateBook X Türkiye pazarında zorlu bir rekabete giriyor

Fansız yapıyı benimsediği aktarılan MateBook X, arka aydınlatmalı bir klavye üzerine kuruluyor ve bünyesinde 2 adet USB-C ile 3.5 mm kulaklık girişi harici başka port taşımıyor. 42 Whr pili bulunan modelin, 65W hızlı şarj desteği bulunuyor. 4 adet hoparlör ve 2 adet mikrofon ile donatılan dizüstü, güç butonu üzerinden parmak izi okuma da yapabiliyor. Dizüstü için toplamda dört farklı renk seçeneği sunuluyor. Türkiye pazarına ise üç renk gelecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei FreeBuds 3’ü tanıtan video