reklamı kapat

POPÜLER

Huawei nova 6
Huawei nova 6
Huawei nova 6
Huawei nova 6

Huawei nova 6 serisinden dikkat çeken kilit bilgiler

5 Aralık tarihinde resmi olarak tanıtılacak amiral gemisi Huawei nova 6 serisi için birçok kilit bilgi sızdırıldı. Telefonlar için heyecan artıyor.

Huawei nova 6 serisi sık sık gündeme gelen, merakla beklenen bir aile konumunda yer alıyor. Yeni sızıntıya göre modelin 4G versiyonu üç farklı renk seçeneği, 5G versiyonu ise dört farklı renk seçeneğiyle yolda bulunuyor. Firmanın kırmızı / turuncu rengi sadece 5G versiyona bıraktığı görülüyor. Bu arada depolama konusu da netleşmiş durumda. Söylendiği kadarıyla 4G versiyon sadece 128 GB depolama, 5G versiyon ise 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile elde edilebilecek. Daha önce sızdığı üzere serinin önünde ekran entegre edilen çiftli ön kamera yer alıyor ve burada otomatik netleme yetenekli 32 megapiksel + 8 megapiksel ultra geniş açı kameralar bir araya geliyor. 3,5 mm kulaklık girişini taşıyor olmaları sevindiren amiral gemisi nova 6 serisi, parmak izi sensörünü ise yan taraflarında taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei nova 6 serisi dikkat çekiyor

Telefonlar resmi kayıtlara göre 40W hızlı şarj sistemiyle geliyor. Arkalarında 3D ToF dahil dörtlü bir kamera kurulumu bulunan modeller, güçlerini Kirin 990 / Kirin 990 5G işlemcilerden alıyor ve 8 GB / 12 GB RAM kapasitesi ile geliyor. Modellerin başlangıç fiyatı ise 497 dolar olacak gibi görünüyor. Telefonların Türkiye’de satılmasını ise beklemiyoruz. Çünkü cihazlarda Mate 30 serisi gibi Android lisansı olmayacak. Ailede biliyorsunuz aile içerisinde burada detaylandırdığımız nova 6 SE modeli de yer alıyor. Bu model iPhone 11 Pro benzerliği ile dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung telefonların yeni arayüz yapısı One UI 2