reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Pocket 2

Huawei Pocket 2 katlanabilir telefon modeli geliyor

ABD ambargosu altında yeni telefonlar gelmeye devam ediyor. Örneğin yakında Huawei Pocket 2 katlanabilir telefon modeli geliyor.

Galaxy Z Flip serisindekiler gibi dikey formlu katlanabilir telefon Huawei Pocket 2, yapılan resmi duyuruya göre 22 Şubat tarihinde tanıtılacak. Yüksek ihtimalle ilk aşamada sadece Çin’e özel kalacak telefon, yukarıda görebileceğiniz arka tasarımla yolda bulunuyor. Burada iki farklı yuvarlak modüle yer veriliyor, kamera modülünün altında renkli bir ekran bulunuyor. Üç farklı renkte hazırlanan Pocket 2, henüz çok fazla detay yok ancak gücünü büyük olasılıkla Huawei tarafından geliştirilen Kirin 9000S işlemciden alıyor ve HarmonyOS 4.0 işletim sistemini merkeze alıyor. Eğer kaçırdıysanız son 1-2 haftadır katlanabilir telefon pazarıyla alakalı olarak çok sayıda ilginç bilgi geliyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde, “OPPO ve Vivo katlanabilir telefon üretmeyi bırakacak” iddiaları çok ses getirdi. Bu çok da bilinen bir kaynaktan gelmeyen iddiayı diğer kaynaklar yalanlandı, BBK çatısı altındaki iki devden yeni katlanabilir telefonların geleceği aktarıldı. Ancak bu konuda gelen yeni bilgiler, katlanabilir telefon pazarıyla alakalı kesinlikle olumsuz bir durum olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin merkezli sağlam isimlerden Digital Chat Station (DCS), birden fazla büyük üreticinin katlanabilir telefon projelerini dondurduğunu belirtti. DCS burada spesifik bir isim ya da neden vermiyor, ayrıca yine adı verilmeyen iki firmanın “ufak” boyutlu katlanabilir modelleri rafa kaldırdığını belirtiyor. Ciddi olarak düşüş gördüğü aktarılan katlanabilir cihaz pazarında henüz çok fazla para yok ancak son paylaşımlar pazarın direkt olarak Samsung’a kalacağını gösteriyor.

Huawei Pocket 2 katlanabilir telefon modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER