reklamı kapat

POPÜLER

Kirin 710 Huawei Snapdragon 710

Huawei, Snapdragon 710’un karşısına Kirin 710 ile çıkmaya hazırlanıyor

Mobil işlemci pazarının bağımsız isimlerinden Huawei, işlemci ailesine Kirin 710‘u da eklemeye hazırlanıyor. İşlemci direkt olarak Snapdragon 710‘un karşısına konumlandırılıyor.

Qualcomm‘un geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni işlemcisi Snapdragon 710, orta üst seviyede yer alıyor. Snapdragon 845’in kırpılmış hali olarak nitelendirilen işlemci, Snapdragon 660‘dan yüzde 30 daha yüksek performans veriyor olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Çok yüksek oyun performansı istemeyenler için harika duran Snapdragon 710, alanda yalnız kalmayacak gibi duruyor. Gelen bilgilere göre Huawei, yeni işlemcisi Kirin 710 üzerinde çalışma gösteriyor. Rakibinden farklı olarak 10nm değil TSMC’nin 12nm üretim hattından çıkacağı belirtilen işlemci, özel yapay zeka birimine de sahip olacak deniyor. Bu birim birçok yapay zeka işlemini üzerine alarak genel performansın düşmesini engelliyor. Resmi olarak önümüzdeki ay lanse edilmesi beklenen işlemcinin, şirketin kendi modelleri ve Honor telefonlar haricinde başka cihazda yer alması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Kirin 710 ilk olarak hangi telefonda yer alacak?

Tahminler Mate 20 Lite modelinden yana kullanılıyor. Ancak henüz kesin detaylar ortada bulunmuyor. Resmi duyuru sonrasında en ince ayrıntısına kadar detaylanacak işlemci, şirketin geleceği için büyük önem arz ediyor. Amiral gemisi telefonların gücüne artık çoğu kişi ihtiyaç duymuyor. Amiral gemilerinin inanılmaz artan fiyatları da göz önüne alındığı zaman bu yeni işlemci, güçlü ancak uygun fiyatlı telefonlar anlamına geliyor.

İlgili Video

Snapdragon 710’un resmi tanıtım videosu