reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyata iddialı özellikler sunan akıllı saat; Huawei Watch Fit 3 incelemesi

Huawei

HUAWEI WATCH FIT 3 EGZERSİZ YETENEKLERİ

Biz akıllı saati hem Huawei Pura 70 Ultra hem de iPhone 14 Plus‘ta test etme fırsatı bulduk. HarmonyOS ve iOS haricinde Android‘li telefonlarla da uyumlu şekilde çalışabilen saat, kalori takibi, diyet günlüğü ve besin analizi gibi özelliklerle geliyor.

Kalori alımı, aktif kalori ve dinlenme kalorisi gibi ölçütlerle kalori takibi kolay bir şekilde yapılabiliyor. Kalorileri diyet günlüğünüzde takip etmek için öğünlerinizi Huawei Health uygulamasına kaydedilebiliyor. Yüksek seviyede besin analizinden ve gıda kütüphanesinde sorgu özelliğinden faydalanarak, tükettiğiniz besin öğelerini incelemek de mümkün. Akıllı saatte beğendiğimiz yeniliklerden biri yeni akıllı öneriler özelliği oldu. Bu özellik egzersiz alışkanlıklarına, kalori tüketimine ve hava koşullarına göre spor ve aktiviteler önerebiliyor. Örneğin yağmurlu bir havada dış ortamda koşu önerilmezken sıcak bir havada koşu yapılması öneriliyor. Yağmurlu bir ortamda kapalı alanlarda yapılabilecek spor aktiviteleri sunuluyor. 100’ün üzerinde egzersiz moduna destek veren saat çoğu spor dalını takip edebiliyor.

Altı egzersiz türünü otomatik olarak algılayabilen saatte yeni bir koşu takibi modu yer alıyor. Yüksek hassasiyetli GPS sisteminden destek alan saat koşu, bisiklet ve yüzme dahil sekiz yaygın spor branşı için ısınma ve soğuma animasyonlarıyla önerilerde bulunuyor. Akıllı saatte piyasada satılan diğer modellerde olduğu gibi uyku takibi özelliği de var. Uyku sırasında kalp atış hızı, kandaki oksijen oranı ve anormal solunumlar takip edilebiliyor. Yeni modek çok kanallı modül ve akıllı füzyon algoritması daha iyi bir nabız takibi sunuyor. Yüksek tempolu antrenmanlarda nabızı kolayca takip etmek mümkün. Yeni ve geliştirilmiş TruSeen 5.5 sistemi ise kan basıncını daha hızlı ölçmeye yardımcı oluyor. Döngü takibi de yapabilen saatte tüm aile bireyleri için kayıt tutulabiliyor. Aile bireylerinin kalp atış hızları, SpO2 seviyeleri ve günlük adım sayıları bu kısım üzerinden kolayca görülebiliyor. Cihazda hoparlör ve mikrofon da yer aldığı telefonlara gelen aramalar saat üzerinden yanıtlanabiliyor. Müzik oynatma/durdurma veya parçalar arasındaki geçişlerde de saati kullanmak mümkün. Saatte ayrıca uzaktan deklanşör ile fotoğraf çekme özelliği de bulunuyor. Yaklaşık 1.5 GB‘lık depolama kapasitesine sahip olan saat yaklaşık 300 şarkıyı depolamaya imkan tanıyor.