reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyata iddialı özellikler sunan akıllı saat; Huawei Watch Fit 3 incelemesi

Huawei Watch Fit 3

HUAWEI WATCH FIT 3 TASARIM

Yaklaşık iki yıl önce inceleme fırsatı bulduğumuz Watch Fit 2’de dikdörtgen bir form tercihinde bulunan Huawei yeni saatinde diktörtgen tasarımından vazgeçiyor ve kare tasarımı tercih ediyor. Huawei’nin ilk kare ekranlı akıllı saati olan Watch Fit 3 ince tasarımıyla öne çıkıyor. Bir önceki modelle karşılaştırdığımızda daha ince bir tasarıma sahip olan yeni model Watch Fit 2 ile aynı ağırlığa sahip. Kayış olmadan 26 gram ağırlığındaki saat hafif tasarımıyla koldayken rahat bir kullanım sağlıyor.

Saatin sağ tarafında döner kurma kolu ve bir adet fonksiyon tuş yer alıyor. Döner kurma kolu ana ekrana yaklaşmak veya uzaklaşmak; uygulama listesini yukarı veya aşağı kaydırmak için kullanılabiliyor. Bu kola iki kez basıldığında uygulamalar arasında geçiş yapılabiliyor.  Fonksiyon tuşuna basıldığında önceden ayarlanmış uygulamaları açılıyor. Bu tuşa uzun basıldığında sesli asistanı etkinleştirebiliyor.

Akıllı saatin Yeşil, Gri Naylon, Siyah, Beyaz Deri, Pembe ve Beyaz olmak üzere farklı gövde/kayış seçenekleri yer alıyor. Bizim incelediğimiz modelin gövdesinde alüminyum, kayışında da beyaz silikon kayış eşlik ediyor. Saatte yukarıdan aşağıya doğru kaydırma yapıldığında hızlıca ayarlar sekmesi açılıyor. Bu sekme üzerinden ekran her zaman açılabiliyor, su boşaltılabiliyor veya alarm kurulabiliyor. Pil seviyesi de bu sekme üzerinden görüntüleniyor. Saatte aşağıdan yukarı doğru kaydırma hareketinde bildirimlere ulaşılıyor. Soldan sağa doğru kaydırma hareketinde hava durumuna ve müziklere ulaşmak mümkün. Sağdan sola kaydırmada ise kalp ritmi veya kandaki oksijen basıncı hızlıca ölçülüyor. Huawei akıllı saatin sekiz farklı dayanıklılık testinden başarılı bir şekilde geçtiğini belirtiyor. Düşme, yüksek ısı/nem, sıcaklık şok, sıcaklık