reklamı kapat

POPÜLER

Huawei’nin kavisli ekranlı yeni modeli sızdı; rekabet hiç olmadığı kadar kızışacak

Huawei ailesinin en yeni üyeleri Mate 9 ve Mate 9 Pro‘nun Evan Blass tarafından sızdırılan görselleri, dengeleri değiştirecek bir tasarıma sahip.

Samsung’un Galaxy Note 7 ile yaşadığı küresel problem diğer cihaz üreticilerinin eline altın değerinde bir koz verdi. Bu kozu en iyi kimler iyi şekilde kullanacak bunu önümüzdeki günler bize gösterecek. Huawei bunu iyi bir fırsat olarak kullanabilecek muhtemel üreticilerden ve ilk adımını da bir hayli dikkat çekici bir şekilde atacak gibi gözüküyor.

Huawei’nin özel bir etkinlikle tanıtacağı yeni Mate 9 ve Mate 9 Pro‘nun, düzenlenecek tanıtım etkinliği öncesi ortaya çıkan resmi görselleri bir anda tüm dikkatlerin marka üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu. Samsung Galaxy edge modelleriyle büyük beğeni toplayan kavisli ekran tasarımının kullanıldığı Mate 9 Pro‘da 5.9 inç büyüklüğünde QHD bir ekran yer alması bekleniyor. Standart Mate 9‘da ise bu ekran Full HD olarak belirleniyor.

huawei-mate-9-pro-01
Sızan resmi görsellerde arka tarafta konumlandırılmış parmak izi sensörü ve Leica imzalı çift kamera kavisli ekranla beraber kendini gösteren detaylar arasında. iPhone 7 ile birlikte yer verilmeyen “3.5 mm kulaklık girişi acaba bu modelde de olmayacak mı?” Sorusuda sızan resmi görselle cevabını buldu. Kavisli ekranlı Huawei Mate 9 Pro’da ve Huawei Mate 9’da 3.5 mm kulaklık girişi yer alacak.

İki modelde de 64 bit mimarisine sahip sekiz çekirdekli Kirin 960 işlemcisinin yer alması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan bu işlemcinin dört çekirdeği düşük performansta 1.8 GHz (Cortex A53) hızında işlem yaparken diğer dörtlü ise yüksek performansta 2.4 GHz (Cortex A73) hızla işlem yapıyor olacak. Ram kısmında ise 4GB‘lık ve 6GB‘lık ünitelerin görev yapması söz konusu. 4GB’lık RAM seçeneğiyle 64 ve 128 GB‘lık dahili hafıza seçenekleri sunulurken, 6GB’lık seçenekte 256GB‘lık dahili hafıza değeri kombin ediliyor. Huawei Mate 9 ailesi ayrıca Google’ın yeni VR platformu Daydream desteğini de kullanıcılara sunuyor olacak. Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro ,3 Kasım‘da Almanya’nın Münih kentinde teknoloji dünyanın karşısında boy gösterecek.

Kavisli ekranlı Huawei Mate 9 pro hakkında ne düşünüyorsunuz?