reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Hugo Boss ve Tommy Hilfiger’ın Android Wear 2.0’lı akıllı saatleri yolda

Akıllı saatler yavaş da olsa saat piyasasını ele geçirmeye başlıyor. Teknoloji firmaları zaten bu alanda aktif olarak faaliyet gösteriyor. Ancak yavaş yavaş diğer sektörlerdeki firmalar da bu alana giriş yapmaya başlıyor. Moda konusunda dünyaca bilinen markalardan Tommy Hilfiger ve Hugo Boss, kendi akıllı saatlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Advertisement

Daha önce yaptığımız haberlerde bu yıl Android Wear 2.0 ile birlikte akıllı saat piyasasında bir hareketlilik yaşanacağını sizlere aktarmıştık. MWC 2017’de Huawei Watch 2’nin tanıtılmasıyla birlikte başlayan hareketlilik, şimdilerde devam ediyor. Aslında Tommy Hilfiger ve Hugo Boss’un mekanik saatlari piyasada mevcut. Ancak şirketlerin esas alanının saatler olmadığı ortada. Yeni akıllı saatlerle birlikte ise şirketlerin saat alanında daha aktif rol oynaması bekleniyor.

Söz konusu iki firmanın iş ortağı konumunda olan Movado da Android Wear 2.0’lı saatini tanıtmak için kolları sıvıyor. Movado’nun saatinin Connect olarak adlandırılacağı ve 5 ayrı stil seçeneğiyle geleceği belirtiliyor.  495 dolardan başlayan fiyatlara satılacak olan saatlerin Amerika, İngiltere, Kanada ve Karayipler’de satışa sunulacağı ifade ediliyor. cihazlarda NFC ve Andriod Pay desteğinin bulunacağı da söylenenler arasında. Movado Connect de tıpkı Tommy Hilfiger ve Hugo Boss’un saati gibi 23-30 Mart arasında düzenlenecek Basel World 2017’de tanıtılacak.