reklamı kapat

POPÜLER

magaza

Hürriyet’in ardından D&R mağazaları da satılıyor

Doğan Holding başta Hürriyet, Kanal D ve Posta Gazetesi olmak üzere bünyesinde barındırdığı şirketleri Demirören Grubu’na satmıştı. Doğan Grubu şimdi de D&R mağazalarını sattığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklama göre Doğan Grubu, D&R mağazalarını Turkuvaz Grubu’nun sahip olduğu TK Kitap ve Kırtasiye’ye sattı. 440 milyon liraya TveK ile ön protokol imzaladığını duyuran Doğan Grubu KAP’a açıklamada bulundu.

“Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, yüzde 100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (“D&R”) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi’nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir “ön protokol” imzalanmıştır.

TveK ne zaman kuruldu?

ATV ve Sabah’ı bünyesinde barındıran Turkuvaz Medya Grubu, 2017 yılının haziran ayında kurulmuştu. TvEK’in 67 ilde ve 132 mağazayla hizmet verdiğini söyleyelim.