reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Staria

Hyundai Staria Türkiye’ye geliyor; işte satışlar öncesi bilmeniz gerekenler

Geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa macerası başlayan Hyundai Staria, yaz dönemiyle birlikte Türkiye listelerine de giriş yapacak.

Ürün gamında konumlandırdığı hemen her modelde segmentine özel tasarım yaklaşımı sergileyerek farklı karakterler ortaya koyan Hyundai, bu felsefeyi Mart 2021’de bambaşka bir noktada sergiledi. MPV segmentinde son yılların en iddialı temsilcilerinden olma iddiasıyla karşımıza çıkarılan Staria, bilim kurgu filmlerini akıllarımıza getiren yüzüyle tüm dünyada olduğu gibi LOG okuyucularının da dikkatini çekmeyi başarmıştı. Bundan tam 1 yıl önce Avrupa pazarındaki satış sürecinin başlamasıyla radarımıza iyice yaklaşan Hyundai Staria, haziran ile birlikte Türkiye’de de tercih edilebilecek. Düzenlenecek özel bir etkinlik kapsammında kısa süre içerisinde bir araya geleceğimiz model için satışlar öncesinde öne çıkan özellikleri ve yurt dışı fiyatlarını da bu kapsamda birlikte hatırlamak hiç fena olmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Staria için yurt dışı fiyatları ve öne çıkan özellikler

“Red Dot 2022” organizasyonu kapsamında kısa süre önce bir tasarım ödülünü de eve getiren Staria, pek çok farklı ihtiyaca cevap verebilecek bir MPV rolünde. Geçtiğimiz ay bir karavan versiyonu da tanıtılarak iyice iştah kabartan modelin 4×4 olarak tercih edilebiliyor olması da kesinlikle kullanıcı tarafında cezbedici bir faktör olacak. Almanya’da Signature donanım seviyesi ve arkadan çekişli olarak 56.150 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulan Staria için 4×4 versiyon için o dönem 58.150 euroluk bir fiyat açıklanmıştı. Eğer bir değişiklik olmaz ise ailenin 40 bin euro altında konumlanacak daha erişilebilir versiyonlarının da kademeli olarak satışa sunulması planlanıyor.Aracın motor seçenekleri ise iki farklı üniteden oluşuyor. Giriş seviyesinde yer alan 2,2 litrelik dizel motor 175 beygir güç ve 431 Nm tork üretiyor. Burada 6 kademeli manuel ve 8 kademeli otomatik şanzıman tercih listesinde. Bir üst noktada yer alan 3,5 litrelik atmosferik motor ise 270 beygir güç ve 331 Nm tork sunuyor. Staria’nın Türkiye’de, halihazırda Almanya’da da satışa sunulan 2,2 litrelik dizel motor ve 8 kademeli otomatik şanzıman ile satışa sunulmasını bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5.253 milimetre uzunluk, 1.997 milimetre genişlik, 1.990 milimetre yükseklik ve 3.273 milimetre aks mesafesi değerleriyle gelecek ola Staria iç yaşam alanı olarak fazlasıyla cömert bir model olacak. Koltukların pasif hale getirildiği farklı formüllere göre 5.000 litreye kadar esneyebilen bagaj hacmi bu noktada beklentileri karşılayacak dinamikler arasında. Staria’nın ilk aşamadaki versiyon seçenekleri koltuk dizilimleri üzerine şekilleniyor. 11, 9 ve 7 koltuklu dizilim şeklinde tercih edilebilen iç yaşam alanlarıyla birlikte Premium donanım seviyesi ön planda olacak. Staria’nın kokpit bölümü de kendine has donanımlarla dikkat çekiyor. 10,25 inçlik dijital sürücü ekranıyla birlikte konsolun merkezinde konumlandırılan yeni tip multimedya sistem burada sıkça deneyimlenecekler arasında. 64 farklı renk seçeneğiyle gelen iç ambiyans aydınlatması ve döşeme seçenekleri de yine bu bölümdeki görünümü tamamlayan parçalardan.

Video