reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Staria fiyatı

Hyundai Staria; tasarımıyla dikkat çeken modelin Türkiye fiyatı açıklandı

Türkiye pazarına beklediğimiz gibi tek motor seçeneğiyle giriş yapan Hyundai Staria, tasarımıyla sokaklarda çokça dikkat çekecek.

Hyundai’nin yükseliş dinamiklerini bambaşka bir segmentte yansıttığı modeli Staria için Türkiye tarafındaki bekleyiş resmi olarak sona erdi. Düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında buluşma fırsatına eriştiğimiz model, haziran ayı itibarıyla meraklılarıyla buluşmak için hazır olacak. Türkiye pazarına tek motor seçeneği üzerinden giriş yapan Hyundai Staria, donanım tarafında da şimdilik Prime üzerinden tek bir seviye ile kombin ediliyor. Tasarımıyla son dönemlerin en iddialı araçlarından biri olmaya aday olan modele sahip olmak isteyenlerinse 659.900 TL’yi gözden çıkarması gerekecek.

Hyundai Staria için öne çıkan özellikler

Staria fiyatıyla birlikte motor tarafında beklentileri yanıltmayarak dizel üniteyle pazara sunuluyor. Giriş seviyesinde yer alan 2,2 litrelik dizel motor 177 PS güç ve 430 Nm tork üretiyor. Şanzıman tarafında ise 8 kademeli otomatik şanzıman tercih listesinde. Türkiye’de satışa sunulmayan bir diğer motor seçeneği olan 3,5 litrelik atmosferik ünitede ise 270 beygir güç ve 331 Nm tork sunuluyor. 5.253 milimetre uzunluk, 1.997 milimetre genişlik, 1.990 milimetre yükseklik ve 3.273 milimetre aks mesafesi değerleriyle gelecek olak Staria iç yaşam alanı olarak fazlasıyla cömert bir model. Koltukların pasif hale getirildiği farklı formüllere göre 5.000 litreye kadar esneyebilen bagaj hacmi bu noktada beklentileri karşılayacak dinamikler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Staria’nın ilk aşamadaki versiyon seçenekleri koltuk dizilimleri üzerine şekilleniyor. 9 koltuklu dizilim şeklinde tercih edilebilen iç yaşam alanlarıyla birlikte ailenin zirvesinde Premium donanım seviyesi ön planda olacak. Staria’nın kokpit bölümü de kendine has donanımlarla dikkat çekiyor. Yurt dışında zirve paketinde 10,25 inçlik dijital sürücü ekranıyla gelen modelin daha alt paketlerinde 4,25 inçlik bilgi ekranı konumlandırılıyor. Konsolun merkezinde konumlandırılan yeni tip 8 inçlik multimedya sistem burada sıkça deneyimlenecekler arasında.

Video