reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai ST1

Staria çizgisinde elektrikli ticari araç Hyundai ST1 tanıtıldı

 - Güncelleme: 14 Mart 2024 12:17

Staria çizgisinde hazırlanan elektrikli ticari araç Hyundai ST1 tanıtıldı. Araç şimdilik sadece Güney Kore’de satın alınabilecek.

Günün sürprizlerinden olan Hyundai ST1 (Service Type 1), yukarıda da dediğimiz gibi elektrikli temel üzerine kurulmayan Hyundai Staria’yı andıran bir ön bölümle karşımıza yer alıyor. Arka kısmı farklı ihtiyaçlar için değiştirilen elektrikli ticari, ufak işletmelere ve şehir içi taşıma işlerine odaklanıyor. Henüz teknik detayları ve fiyatı paylaşılmayan model, aktarıldığı kadarıyla yollara ancak yılın sonunda çıkarılacak. Bu arada Staria demişken araç için geçtiğimiz hafta 242 beygirlik hibrit motor sunulmaya başlanmıştı. Uzun süredir Türkiye’de de satılan ve özellikle tasarımıyla öne çıkan MPV’lerden Hyundai Staria, artık Güney Kore’de hibrit motor seçeneğiyle de satın alınabiliyor. Şimdiye kadar sadece 2.2-litrelik dizel ve 3.5-litrelik V6 benzinli motor seçenekleriyle alınabilen yani bir elektrikli gibi görünüyor olmasına rağmen içten yanmalı motor taşıyan araç, artık 1.6-litrelik dört silindirli benzinli motoru bir elektrik motoruyla birleştiriyor yani hibrit tarafa da geçiş yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu ileride Türkiye’ye de getirilmesi olası kombinasyonda benzinli motor tek başına 178 beygir güç ve 256 Nm tork getiriyor, elektrik motoru ise tek başına 72 beygir güç ve 304 Nm tork sunuyor. Toplamda ise sürücüye 242 beygir güç ve 367 Nm tork sağlayan yeni versiyon, kendi kendini şarj edebiliyor ve 100 km’de 7.7-litrelik bir yakıt tüketimi açıklanıyor (Araç 2.220 kg ağırlığında). Hibrit sürümde görsel bir güncelleme yapmayan Hyundai, ticari sürümü de olan araçta artık USB-C portlarına yer veriyor, yeni bir akıllı anahtar sunuyor, otomatik kapının hızını azaltarak ön park sensörleri ile hayatı kolaylaştırıyor.

Hyundai ST1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER