reklamı kapat

POPÜLER

TCL

TCL imzalı yeni miniLED TV tam 6.500 nit parlaklığa sahip

Dünyanın en önemli teknoloji firmalarından olan TCL tarafından geliştirilen yeni miniLED televizyon tam 6.500 nit parlaklık sunacak.

X11H adına sahip olan bu miniLED temelli televizyon modeli 98 inç versiyonunda tam 14.112, 85 inç versiyonunda ise 10.368 karartma bölgesi taşıyacak, her iki versiyon da maksimumda tam 6.500 nit gibi oldukça yüksek bir parlaklık sunacak. Daha önce 5.000 nit parlaklık sunan bir televizyon da pazara sunan TCL, 6.500 nit ile gerçekten inanılmaz bir HDR deneyimi verecek gibi görünüyor. Bu televizyonda kullandığı yeni miniLED aydınlatma altyapısının mevcut çözümlerden yüzde 40 daha verimli olduğunu belirten firma, 4K VA LCD panelli TV’de 144 Hz yenileme hızı sunuyor ve burada herhangi bir gecikmenin olmadığı söyleniyor. Oldukça ince tasarlanmış olması dikkatlerden kaçmayan X11H, ilk aşamada sadece Çin’de satılacak ancak televizyonun ileride diğer pazarlara açılması da bekleniyor. Ürünün fiyatı konusunda ise henüz verilmiş bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma geçtiğimiz aylarda tam Türkiye operasyonuna başlamış ve bu konuda şunları aktarmıştı: “TCL Electronics, 29 Ocak’ta açılışını gerçekleştirdiği Türkiye ofisi ile ülkemizde faaliyetlerine resmi olarak başladı. Akıllı teknoloji çözümleriyle yaşamı zenginleştiren yenilikçi çözümler sunan TCL, özellikle TV kategorisindeki başarısıyla, son dönemde Türkiye’de de adından söz ettirmeyi başarmıştı.” TCL Electronics Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Sunny Yang, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Tüketici elektroniği ve ev aletleri sektöründeki küresel başarılarımız, Türkiye hedeflerimiz için de önemli bir göstergedir.

İnovasyon odaklı bakış açımızla, büyük ekran pazarında hem 98 inç kategorisinde küresel pazar lideri hem de dünya çapında pazara öncülük eden Google TV markası olmayı başardık. 2024 özelindeki yaklaşımımızı ise ‘Daha Büyük, Daha İyi ve Ötesi’ olarak açıklayabiliriz. TCL olarak sadece ürün yelpazemizi genişletmekle kalmıyoruz, her geçen gün ürün kalitemizi artırıyor ve erişim alanımızı da genişletiyoruz. Türkiye pazarına, yenilikçiliğe ve her evde mükemmeliyetçi teknolojiye ilham verme vizyonumuzla adım atıyoruz.” 

TCL haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER