reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Staria için Kore’de 242 beygirlik hibrit motor sunulmaya başlandı

Bugün öğrendiğimiz kadarıyla iddialı tasarımıyla dikkat çeken Hyundai Staria için Kore’de 242 beygirlik hibrit motor sunulmaya başlandı.

Uzun süredir Türkiye’de de satılan ve özellikle tasarımıyla öne çıkan MPV’lerden Hyundai Staria, artık Güney Kore’de hibrit motor seçeneğiyle de satın alınabiliyor. Şimdiye kadar sadece 2.2-litrelik dizel ve 3.5-litrelik V6 benzinli motor seçenekleriyle alınabilen yani bir elektrikli gibi görünüyor olmasına rağmen içten yanmalı motor taşıyan araç, artık 1.6-litrelik dört silindirli benzinli motoru bir elektrik motoruyla birleştiriyor yani hibrit tarafa da geçiş yapıyor. Bu ileride Türkiye’ye de getirilmesi olası kombinasyonda benzinli motor tek başına 178 beygir güç ve 256 Nm tork getiriyor, elektrik motoru ise tek başına 72 beygir güç ve 304 Nm tork sunuyor. Toplamda ise sürücüye 242 beygir güç ve 367 Nm tork sağlayan yeni versiyon, kendi kendini şarj edebiliyor ve 100 km’de 7.7-litrelik bir yakıt tüketimi açıklanıyor (Araç 2.220 kg ağırlığında). Hibrit sürümde görsel bir güncelleme yapmayan Hyundai, ticari sürümü de olan araçta artık USB-C portlarına yer veriyor, yeni bir akıllı anahtar sunuyor, otomatik kapının hızını azaltarak ön park sensörleri ile hayatı kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın en önemli yanı olan dış tasarımı hakkında Hyundai Türkiye kendisi şunları aktarıyor: “Staria’nın dış tasarımı, sade ve modern çizgilerden oluşuyor. Önden arkaya doğru uzanan akıcı tasarım, burada modern bir ambiyans oluşturuyor. Elips şeklinde önden arkaya doğru uzanan tasarım felsefesi, uzay mekiği ve yolcu gemisinden ilham alıyor. Staria’nın ön tarafında ise yatay gündüz farları (DRL) ve aracın genişliği boyunca uzanan uzun ve kısa farlar bulunuyor. Şık desenlere sahip geniş ızgara, otomobile sofistike bir görünüm kazandırıyor. “

Hyundai Staria yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu