reklamı kapat

POPÜLER

IBM, ABD patent listesindeki liderliğini korudu

IBM, Amerika Patent Listesi’nde 20’nci kez rakiplerini geride bırakarak ilk sıradaki yerini korudu. 2012 yılında 6.478 patent alarak kendi rekorunu da yenileyen IBM, büyük veri, internet güvenliği, bulut, mobil, sosyal ağ ve yazılım ortamlarında ve perakendecilik, bankacılık, sağlık ve ulaştırma gibi sektör çözümlerinde köklü gelişimlerin önünü açmayı planlıyor.

8 bini aşkın IBM mucidi Amerika’nın 46 farklı eyaletinden ve dünyanın 35 farklı ülkesinden geliyor. 2012 yılı patentlerinin yüzde 20’sine katkıda bulunanlar ve 1992-2012 yılları arası toplamda yaklaşık 67 bin patentin alınmasının arkasındakiler ise Amerika dışında yaşayan IBM mucitleri. 6.478 patent ile listenin en üst sırasında yer alan IBM’in ardından ikinci sırada 5.081 patent ile Samsung geliyor. Samsung‘u sırasıyla Canon, Sony, Panasonic ve Microsoft takip ediyor. Apple’ın ilk 10’da yer almaması ise dikkat çeken bir ayrıntı.
Patent

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“IBM, ABD patent listesindeki liderliğini korudu” için 3 cevap

  1. anonymous dedi ki:

    apple’ın ilk 10’da yer almaması dikkat çeken bir ayrıntı değil. ne zaman ilk 10’da yer aldı ki?

  2. Mete dedi ki:

    Sürekli patent davalarıyla anılan bir şirketin ilk 10’da olmaması fazlasıyla dikkat çeken bir ayrıntı. Ek bilgi olarak haberde bahsedilmemiş ama 1136 patentle 22. sırada yer alıyor Apple.

  3. can dedi ki:

    Apple’ın ilk 10 da olmamasının nedeni? Örneğin iphone; İşlemci Samsung (henüz TMSC üretmeye başlayamadı) dijital görüntüleme modülü Sony, ekran LG. Bu saydıklarımız ilk 10 da var mı? Evet. Apple da komple paket iyidir. Parçalar (en iyiler) bir araya getirilerek bütün oluşturulur. Yoksa hiçbir zaman bir elektronik yada ar-ge şirketi olmaya soyunmadı Apple. Fakat hiç kimse de dokunmatik ekranı hayatımıza neden soktu diye hayıflanmaz mesela,değil mi? İyi ki yaptılar :))