reklamı kapat

POPÜLER

The Dronut X1 drone

İç mekân kullanımına özel, farklı ancak inanılmaz pahalı drone

Bugün karşımızda direkt olarak iç mekân kullanımına özel, farklı ancak inanılmaz pahalı drone modeli The Dronut X1 bulunuyor.

The Dronut X1, Cleo Robotics firması tarafından geliştirilen özel bir drone modeli. Diğer drone’lardan ciddi oranda daha farklı olan ve silindirik bir gövde üzerine kurulan hava aracı, çok ufak olduğundan iç mekân kullanımına özel bir seçenek konumunda yer alıyor.

Gövde yapısı sayesinde çevresine herhangi pervane zararı olmayan, bu açıdan hassas ekipmanlar yanında insanların yanında uçmasında da bir sakınca olmayan The Dronut X1, üzerinde gelişmiş kamera ve sensörler taşıyor.

Taşıdığı Qualcomm Snapdragon işlemcisinden aldığı güçle ortamdaki objeleri algılayarak çarpmaları önleyebilen drone modeli, otonom uçuş yanında Android uygulaması üzerinden de rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

Tam dolu pille sadece 12 dakika boyunca havada kalabilen ürün, bu açıdan video çekimleri değil kısa vadeli inceleme işlemleri için kullanışlı görünüyor. Ulaşmanın zor olduğu alanları kontrol etmede büyük fark yaratma şansı olan The Dronut X1, açıklandığı kadarıyla 425 gram gibi düşük bir ağırlığa sahip.

The Dronut X1 drone
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Dronut X1 drone modeli elbette son kullanıcıya hitap etmiyor

Çünkü drone modelinin tam 9.800 dolarlık bir fiyatı bulunuyor. Bu fiyat ile ürün sadece şirketler, askeri ya da diğer devlet kurumlarına odaklanıyor. Son kullanıcıya yönelik en iyi drone modellerinin arkasında halen DJI yer alıyor ancak DJI’ın güncel modelleri de artık hiç ucuz değiller.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit