reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LizaCam

İçine güvenlik kamerası gizlenmiş telefon şarjı [Video]

Her evin olmazsa olmazı haline gelen güvenlik kameraları bazen daha gizli bir yerleşim gerektirebiliyor. LizaCam ise telefon şarjı kılığına girerek gizleniyor.

Advertisement

İlginç ve akılcı tasarımlardan biri olan LizaCam, dışarıdan bakıldığında klasik bir USB girişli telefon şarjı. Uygun USB kablo aracılığıyla iOS, Android demeden akıllı telefonları şarj edebilen bu cihazın alametifarikası ise aslında telefon şarj etmenin çok ötesinde bir görevi bulunması. Bu mini cihazın esas görevi evdeki güvenliği sağlamak. Bir güvenlik kamerası olan LizaCam, HD video ve ses kaydı yapabiliyor ve bunları microSD karta kaydedebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hareket sensörü

Hareket sensörü de bulunan bu ürün, geceleri de düşük ışık performansı sunuyor. Akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla gerçek zamanlı görüntü aktarımı yapan kameraya PC’den de erişim sağlamak mümkün. 120 derece görüş açısı sunan cihazın temel versiyonunun microSD desteği ise 32 GB’la sınırlandırılmış.

Cihazın bir de Wi-Fi versiyonu bulunuyor. Özellikleri biraz daha geliştiren bu versiyonda 128 GB’a kadar microSD kart desteği sunuluyor. Bu versiyonda hareket sensörleri mobil cihazınıza fotoğraflar gönderebiliyor. Her iki model de yurt dışında 130 dolar fiyat etiketiyle satılıyor.