reklamı kapat

POPÜLER

IKEA’dan bükülebilir LED aydınlatma sistemlerine önemli yatırım

Günümüzde tüketici elektroniğinden dekoratif ev eşyalarına kadar çeşitli alanlarda kullanılan ve enerji tasarrufuyla tercih edilen LED aydınlatma sistemlerinin bir türü olan bükülebilir LED teknolojisine yönelik yatırımda bulunan IKEA, yenilikçi ürünlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Basın açıklamasında yer alan bilgilere göre Design LED Products‘a yatırımda bulunan IKEA Grup şirketlerinden IKEA GreenTech, firmanın ürettiği kıvrılabilir şeffaf LED karoların kullanım hakkını elde etti. İnce ve esnek yapısıyla bükülerek farklı formlar kazandırılabilen karolar geleneksel aydınlatma sistemlerine nazaran daha tasarruflu olmalarının yanı sıra 20 kat uzun kullanım ömrü sunuyorlar.

ikea-2

Optik baskılı bir yüzeye sahip olan ince karo içerisine yerleştirilen LED’ler, dokulu özel yüzey sayesinde ışığı homojen şekilde dağıtabiliyor. Üstelik kullanılacak üründeki ihtiyaçlara göre açıları ve düzeni değiştirilebilen LED’leri amaca uygun biçimde yeniden yapılandırabilmek mümkün. Metrekare başına 20.000 lümen ışık sağlayan LED aydınlatma teknolojisinin yenilikçi tasarımlar için ilham kaynağı haline geldiğini belirten IKEA GreenTech yöneticilerinden Christian Ehrenborg, amaçlarının tüm insanlar için sürdürülebilir ekonomik ve cazip bir yaşam sunmak olduğunu dile getiriyor.

ikea-3

ikea-4