reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A55

İlginç bir tasarım detayı taşıyan Samsung Galaxy A55 için resmi görseller sızdırıldı

 - Güncelleme: 03 Ocak 2024 08:44

Bugün ilginç bir tasarım detayı taşıyan Samsung Galaxy A55 bir kez daha gündemde. Çünkü telefon için resmi basın görselleri sızdırıldı.

Yakında orta seviye Galaxy telefonlar arasına dahil edilecek Samsung Galaxy A55, bugün AH tarafından paylaşılan görseller ile karşımıza çıktı. Daha önce CAD üzerinden bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımları da sızdırılan telefonun, en çok yan tarafındaki çıkıntı dikkat çekiyor ve bu çıkıntıda ses açma kapatma ile yüksek ihtimalle parmak izi okuyabilen güç butonuna yer veriliyor. Bu kısım biraz garip görünüyor, hatta halen peki iyi yorumlar almıyor ancak gövdeye yine de şık sayılacak bir şekilde entegre edilmiş gibi duruyor. Selfie kamerasını merkeze konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyan telefonda, rekabetin biraz gerisinde kalacak seviyede kalın çerçeveler bulunuyor. Telefonun arkasındaki üçlü kamerayı, birçok diğer Galaxy A modelinde de gördüğümüz gibi gövdeye şık şekilde entegre eden Samsung, spesifik olarak 161.1 x 77.3 x 8.2mm boyutundaki telefonda köşeli yapıya ve düz bir ekrana yer veriyor. Metal bir gövde çerçevesi taşıdığı söylenen telefon, üç farklı renkte pazara çıkacak ve gücünü iddiaya göre Samsung imzalı Exynos 1480 işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürpriz olmayacağı üzere 3.5 mm kulaklık girişi taşımayan telefon, henüz teknik olarak detaylandırılmış değil. 2024’ün ilk çeyreği bitmeden lanse edilmesi beklenen orta seviye model, yurt dışında tanıtıldıktan kısa bir süre sonra Türkiye’de de satılacaktır. Mevcut seçenek olan Samsung Galaxy A54 şu an Samsung Türkiye’nin resmi sitesinde 18.499 TL‘ye satılıyor. Galaxy A55 de kesin olmamakla birlikte Türkiye’de 20 bin TL ya da altında bir fiyatla satışa sunulabilir.

Samsung Galaxy A55 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli