reklamı kapat

POPÜLER

Joyce Teknoloji ve TOZZ Bike iş birliğinin ilk ürünü olan Joyce'90

Joyce Teknoloji ve TOZZ Bike iş birliğinin ilk ürünü Joyce’90 tanıtıldı

 - Güncelleme: 03 Ocak 2024 09:00

90’lı yıllardan ilham alan elektrikli motosiklet Joyce’90, TOZZ Bike ve Joyce Teknoloji tarafından ortak geliştirilen ilk proje olarak stratejik işbirliğinin gelecek projeksiyonunu yansıtıyor.

TOZZ Bike ismi bizim gündemimize ilk defa gelmiyor. Geçtiğimiz yıl detaylarına burada yer verdiğimiz Pipegun 1 ile ses getiren ve İstanbul merkezli olarak Burak Kazar ile Emre Kuvvetli tarafından kurulan TOZZ Bike, bu sefer Joyce Teknoloji ortaklığıyla doğan Joyce’90 modeliyle ses getiriyor. İlk olarak TOZZ Bike ve Joyce Teknoloji, elektrikli araçların tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımı konusundaki stratejik işbirliği anlaşmalarını duyuruyor. Bu işbirliğiyle iki şirket global mobilite pazarına sunulacak yeni ürünler ve ürün serileri oluşturulması için güç birliği yapacak. Avrupa pazarına sunulacak ürünler için teknik kabiliyeti, üretim altyapısı ve güçlü ekibiyle Joyce Teknoloji, Uzakdoğulu üreticilere karşı yerli alternatif olacak. Stratejik işbirliğinin ilk ortak ürünü olaraksa 90’lı yıllardan ilham alan Joyce’90 elektrikli motosiklet öne çıkarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joyce Teknoloji CEO’su Eren Efe Erkan, “Joyce Teknoloji’nin üretim ve mühendislik yetenekleri, yerel ve küresel elektrikli araç pazarında adını duyurdu ve yetkinliklerini sahada kanıtladı. İlk elektrikli aracımız olan ‘Joyce One’ın başarısının ardından araç üretim hatlarımızı daha da genişletmeyi planladık. Londra’daki stil ve teknoloji odaklı e-mobilite markası TOZZ Bike, Joyce Teknoloji ile benzer bir vizyon taşıyor. Joyce Teknolojinin üretim ve teknoloji deneyimini, TOZZ Bike’ın tasarım ve ürün geliştirme yetkinlikleriyle birleştirmek; hem bugün hem de gelecekte zamansız, benzersiz ve Türkiye elektrikli araçlar tarihine bir miras oluşturacak projeler yaratmamıza olanak tanıyacak.” diye belirtiyor ve ekliyor: “Üretim kalitesi, bilgi birikimi ve yetkinlik insan gücü ile Avrupa pazarı için Türkiye’nin Uzakdoğu’ya güçlü bir alternatif olduğunu bu projeyle tekrar ispatlıyoruz.”

Joyce’90 elektrikli motosiklet için, “Bir elektrikli motosikletin yapabileceği her şeyi yapabilen, daha küçük boyutuyla ve yüksek kaliteli elektrikli bisiklet donanımı ile daha çevik ve sürdürülebilir bir taşıt.” açıklamasını geçen firma, kullanıcı dostu bu yeni yaklaşımla Joyce’90’ın kalabalık elektrikli motosiklet ve elektrikli bisiklet pazarında bir niş yaratarak kendisine yer açtığını belirtiyor. Model hakkında ekstra olarak şunlar aktarılıyor:

“Joyce’90 tasarımında, 90’ların trend öğelerini barındırıyor. Köşeli çizgilere sahip gövde tasarımı güçlü bir duruş sağlarken yüksek kontrastlı renklerden oluşan boya ve özel sticker desenleriyle tasarımı öne çıkıyor. 20 inçlik kalın (Fat bike) lastikleri sayesinde güç imajı desteklenirken bir çok farklı yol koşulunda yüksek performanslı sürüş ve gelişmiş manevra kabiliyeti garanti altına alınıyor. Göz dolduran tasarım özellikleri yanında Joyce’90 sunduğu iki özellikle gerçek bir eğlence makinesi olduğunu kanıtlıyor. Dış gövdesinin altına akıllıca gizlenmiş yüksek güçlü bir Bluetooth hoparlör ile tekerleklerinin gidebildiği her yere eğlenceyi ve taşıma imkanı sağlıyor. Artık plaj partilerine omzunuzda bir Boombox taşıma gereksinimi yok, elbette imaj için taşımak isterseniz tercih sizin!”

TOZZ Bike Kurucu Ortağı ve Tasarım Direktörü Emre Kuvvetli, “80’ler sonu 90’ların başındaki plaj partileri, sokaktaki hayat, dönem motosikletleri ve sürüş alışkanlıklarını yansıtan Joyce’90 yarattığı heyecan ile geçmişe dokunan ve geleceği daha da iyileştiren bir zaman makinesi aynı zamanda. Pop-up LED farlar ve dahili Bluetooth hoparlör, 90’ların trendlerinin günümüz teknolojisiyle yorumlanmasına dair verilebilecek en iyi örnek olur.” diyor ve ekliyor: “Global elektrikli iki tekerlek dünyasında yine kendisi tarafından oluşturulan nişe hitap edebilecek en mükemmel seçenek olmayı başardı Joyce’90. Yolculuğu oldukça heyecan verici olacak gibi gözüküyor.”

Açıklamaya göre Joyce’90’ın hem pist hem de off-road desenli 20-inç fat-bike lastik seçenekleri bulunuyor. Saatte 45 km/s maksimum hıza ulaşabilen model, arka tekerleğe yerleştirilmiş 750W hub motordan gücünü alıyor. Avrupa ülkelerinde ise regülasyonları gereği 25 km/s hız ve 250W güç ile limitli olması planlanıyor.

“Bu yeni proje, Türkiye’nin sayılı elektrikli araç üreticilerinden biri olan Joyce Teknoloji ile ortaklığımızın ilk projesi olması nedeniyle beni çok heyecanlandırıyor. İki ekibin güçlü iletişimi, yetkinliği ve deneyimi sayesinde önümüzdeki 2 tekerlekli ve hatta 4 tekerlekli elektrikli araçları planlamaya başladık bile.” diyen TOZZ Bike kurucu ortağı Burak Kazar, ayrıca şunları aktarıyor: “Yüksek kaliteli e-bike parçaları kullanmak, garanti süresi sona erdikten sonra kullanıcıların yedek parçalara ulaşmasını ve bisikleti daha kolay bakım yapmalarını sağlayacak.

Bisikletin yüksek performansı düşünüldüğünde, bu yaklaşım müşterilerimiz ve bizim için kazan-kazan çözümler yaratmamıza olanak tanıyor. Birçok kişi tarafından göz ardı edilen ancak çok önemli bir faktör de; her yeni proje için geliştirilen özel parçalar ve bu parçaların üretimi esnasında açığa çıkan atık maddeler ve enerji. Raf ürünleri kullanarak yaptığımız üretim sayesinde kayda değer miktarda enerji tasarrufu sağladık.”

Joyce’90’ın standart menzili 45 km olarak sunulmakla birlikte farklı pil paketi seçenekleri ile 90 km ve daha fazlasına arttırılabiliyor. Tüm pil seçenekleri Joyce’90 gövdesi üzerinden çıkarılabiliyor ve hızlı şarj cihazı ile sadece 3 saatte şarj edilebilmesi planlanıyor. (Pil paketinin sağlığına ve çevresel faktörlere bağlı olarak.) İlk etapta 50 adet şanslı kullanıcıya ulaşacak Joyce’90 konsept versiyonu Ocak 2024’te ön siparişe açılacak ve dünya genelindeki Joyce Teknoloji ve TOZZ bike distribütörlerinden, premium online pazar yerlerinden ve firma web sitelerinden doğrudan satın alınabilecek. Joyce’90 elektrikli motosikletin fiyatı ise daha sonra açıklanacak

Joyce Teknoloji ve TOZZ Bike iş birliğinin ilk ürünü olan Joyce’90 yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER