reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A55

İlginç bir tasarım detayı taşıyan Samsung Galaxy A55 sızdırıldı

Bugün ilginç bir tasarım detayı taşıyan Samsung Galaxy A55 sızdırıldı. Firma telefonun yanında bir çıkıntıya yer verecek gibi görünüyor.

Yakında orta seviye Galaxy telefonlar arasına dahil edilecek Samsung Galaxy A55, bugün CAD dosyaları üzerinden bilgisayar ortamında hazırlanan yukarıdaki görseller ile karşımıza çıktı. MySmartPrice tarafından paylaşılan görsellerde en çok dikkat çeken, telefonun yan tarafındaki çıkıntı oluyor, bu çıkıntıda ses açma kapatma ile yüksek ihtimalle parmak izi okuyabilen güç butonuna yer veriliyor. Bu kısım biraz garip görünüyor, hatta şimdilik peki iyi yorumlar almıyor ancak gövdeye yine de şık sayılacak bir şekilde entegre edilmiş gibi duruyor. Selfie kamerasını merkeze konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyan telefonda, rekabetin gerisinde kalacak seviyede kalın çerçeveler bulunuyor. Telefonun arkasındaki üçlü kamerayı, birçok diğer Galaxy A modelinde de gördüğümüz gibi gövdeye şık şekilde entegre eden Samsung, spesifik olarak 161.1 x 77.3 x 8.2mm boyutundaki telefonda köşeli yapıya ve düz bir ekrana yer veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürpriz olmayacağı üzere 3.5 mm kulaklık girişi taşımayan telefon, henüz teknik olarak detaylandırılmış değil. 2024’ün ilk çeyreği bitmeden lanse edilmesi beklenen orta seviye model, yurt dışında tanıtıldıktan kısa bir süre sonra Türkiye’de de satılacaktır. Mevcut seçenek olan Samsung Galaxy A54 şu an Samsung Türkiye’nin resmi sitesinde 17.499 TL‘ye satılıyor. Galaxy A55 de kesin olmamakla birlikte Türkiye’de 20 bin TL ya da altında bir fiyatla satışa sunulabilir.

Samsung Galaxy A55 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER