reklamı kapat

POPÜLER

İlk yerli elektrikli bisiklet bataryası Vestel'den geldi

İlk yerli elektrikli bisiklet bataryası Vestel’den geldi, üretim başladı

Elektrikli bisiklet pazarı gelişmeye devam ediyor. Bu sefer karşımızda beklenmedik bir haber yer alıyor. Bu haberin merkezinde de Vestel var.

Türkiye’nin en büyük elektronik firmalarından Vestel, ilk yerli elektrikli bisiklet bataryasının üretimine başladığını duyurdu. Donanım, yazılım, mekanik tasarımları ile üretim ve test altyapısı tamamen Vestel mühendisleri tarafından hazırlanan bataryalar için “güvenilirliği, uzun ömürlü kullanım imkanı ve online servis hizmeti ile avantaj sağlıyor” açıklaması yapılıyor. İlk siparişini Salcano’dan aldığını aktaran Vestel, tüm yerli bisiklet üreticileri ve dünyaya batarya üretmeyi hedeflediklerini de söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ettiklerinin altını çizen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, konu hakkında “Bir teknoloji şirketi olarak daima en iyi ve en yeniyi tasarlamaya odaklanırken, Akıllı Evler, Akıllı Şehirler ve Nesnelerin İnterneti konsept çatısı altında, hem birbirleriyle haberleşebilen hem de mobil cihazlar aracılığıyla kontrol edilebilen akıllı ürünleri piyasaya sunarak, tüketici deneyimine değer katacak teknolojileri geliştiriyoruz.

Ülkemizin Akıllı Şehirlerinde Vestel’in imzası olacak. Geçtiğimiz sene görücüye çıkardığımız Vestel tasarım ve donanımına sahip bisiklet bataryalarımızın üretimine başladık. Bisiklet bataryalarımızı bisiklet üreticileri ve e-bisiklet sistem üreticilerinin kullanımına sunarak sektörde bir ilke imza atmış olduk” açıklamasını yapıyor.

Vestel elektrikli bisiklet bataryası ile dikkat çekti

Otomotiv baz alınarak elektrikli bisikletlere uyarlandığı aktarılan bataryalar için EN50604-1 güvenlik sertifikaları alınmış. Bataryalar, IP66 seviyesinde su geçirmez tasarımı ile EN50604-1 onayının gerektirdiği şok, darbe ve ezilme testlerinden başarıyla geçerek diğer ürünlerin önüne geçiyor.

Üretilen bu bataryalarda aktarıldığı kadarıyla yüksek enerji yoğunluğuna sahip NCA hücreler kullanıyor. Bluetooth üzerinden batarya-cep telefonu bağlantısı ile online servis hizmetine olanak sağlayan sistem, aynı zamanda kullanıcının bataryanın durumunu aplikasyonla takip edebilmesini mümkün kılıyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en özel elektrikli bisiklet modeli