reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Legion Y740S
Lenovo Legion Y740S

İnanılmaz ince oyuncu dizüstü: Lenovo Legion Y740S

CES 2020 fuarı tüm hızıyla başladı. Fuarın ilk duyurularından birisine ise Lenovo imza attı. Karşınızda incelikte sınırları zorlayan oyuncu dizüstü bilgisayarı Lenovo Legion Y740S.

Lenovo Legion Y740S, CES 2020’de şimdiye kadar karşımıza çıkan en ince oyuncu dizüstü oldu. Yukarıda görebileceğiniz üzere gerçekten gövde kalınlığı çok iddialı olan dizüstü, aynı zamanda oldukça da hafif. Bu açıdan en taşınabilir modeller arasında yer alan Y740S, nasıl bu kadar ince ve hafif olabiliyor? Çünkü dizüstünün içerisinde bir harici ekran kartı yer almıyor. İçerisinde sadece Intel’in yerleşik GPU birimi yer alan ürün, gerçek oyun deneyimini ancak beraberinde satışa sunulacak harici ekran kartı kutusu Legion BoostStation ile verebiliyor. Yani bu dizüstü “oyun bilgisayarı” takısını ancak bu ekran kartı kutusuyla kazanıyor. Burada ilginç bir tercihte bulunan Lenovo, hamlesiyle ürünün hitap ettiği kitleyi biraz daraltıyor. Gücünü en üstte Intel Core i9 işlemciden ve 32 GB RAM‘den alan cihaz, 1 TB PCIe SSD ile donatılabiliyor. 15,6 inç ekranı 1080P ya da 4K çözünürlükte alınabilen Lenovo Legion Y740S, sekiz saatlik bir pil ömrü sunuyor.

Lenovo Legion Y740S
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Legion Y740S ilginç bir model

Bağlantı tarafında Thunderbolt 3 ve USB 3.1 Gen 2 portlarıyla donatılan model, GPU kutusuyla GeForce GTX 1660 Ti’dan RTX 2080 Super’e kadar geniş bir ekran kartı seçeneği kazanıyor. Modelin normal başlangıç fiyat 1.100 dolarken, Legion BoostStation için 250 dolar verilmesi gerekiyor. İki ürünün bir arada sunulacağı kombinasyonunu fiyatı henüz açıklanmıyor.

İlginizi Çekebilir

MacBook Pro sahiplerini sevindirecek aksesuar