reklamı kapat

POPÜLER

İnceliğiyle kıskandıran Motorola RAZR Türkiye’de

Yakın bir zaman önce Google tarafından satın alınacağı duyurulan Motorola, Google çatısı altına girmeden önce piyasaya sürdüğü modellerinden olan RAZR ile Türkiye’de. Bir zamanların efsane kapaklı telefonu RAZR’ın adını devam ettirme ilkesiyle tasarlanan yeni RAZR, en az eski model kadar karizmatik ve en az onun kadar güzel görünüyor. Üstelik RAZR yalnızca güzel görünmekle yetinmiyor bunun üstüne başarılı teknik özellikler de ekliyor.
Motorola RAZR
RAZR’ın en iddialı olduğu alan şüphesiz tasarım. Paslanmaz çelik kasaya sahip olan telefonun kenarları yuvarlatılmış Gorilla Glass kaplı bir camı bulunuyor. Kasasının arka yüzünde özel Kevlar liflerinden yapılma özel bir doku bulunuyor. Ve bu doku telefonu elde tutarken gerçekten farklı bir his veriyor. Hem dış yüzeyinde hem de içinde kullanılan kaplama da RAZR’ın su sıçramalarına karşı dayanıklı olmasını sağlıyor. 540×960 piksel çözünürlük veren 4,3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan telefonun inceliği yalnıca 7,1 mm. Ancak RAZR’ın kasası, genişlik ve uzunluk anlamında 4,7 inçlik ekrana sahip telefonlarla neredeyse aynı. Bunun bir eksi olarak değerlendirip değerlendirmemek ise kullanıcılara kalacak gibi görünüyor. Çünkü RAZR hiç hantal değil.
Motorola RAZR
Telefonda 1,2 GHz’lik çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 16 GB ROM ve 11,5 GB kullanıcı belleği bulunuyor. Bellek boyutu microSD hafıza kartlarıyla 32 GB’a kadar artırılabiliyor. İşletim sistemi şu an için Android 2.3.5 ama Motorola yetkililerinin söylediği yılın ikinci yarısı içinde Android 4.0 güncellemesinin de telefona geleceği. Arka yüzünde 8 megapiksellik otofokuslu bir kamerası bulunan telefon, bu kamerayla 1080p video kaydı yapabiliyor. Motorola’ya özel Smart Actions uygulaması da telefonun pil ömürü artırmaya ve kullanımı kişiselliştirmeye yönelik özel ayarlar yapmaya imkan sağlıyor.

Gelelim fiyata. Motorola ile iş birliği yapan Turkcell, RAZR’ı Gold veya Gold Plus paketini kullanan abonelerine, ödedikleri faturaya ek olarak 24 ay boyunca 59 TL karşılığında sunuyor.

VİDEO

YORUMLAR