reklamı kapat

POPÜLER

Infinix

Infinix, telefonlarına renk değiştirebilen deri arka kısım koyabilir

Türkiye’de resmi olarak yer alan telefon üreticilerinden Infinix, ileride telefonlarına renk değiştirebilen deri arka kısım koyabilir.

Çünkü firma kısa süre önce bunun için resmi bir duyuru yaptı. Bu konuda ilginç bir adım atan Infinix, güneş ışığı altında renk değiştirebilen bir deri hazırladı. Bu derinin içerisine fotokromik maddelerin entegre edildiği, bunların da ultraviyole ışık altında renk değiştirdiği aktarılıyor. Burada tahmin edebileceğiniz üzere kalıcı bir renk değişimi elde edilmiyor. Kişilerin belirli bölümleri açık şablonlar kullanarak telefonlarının arkasında bir süre boyunca görünecek desenler / yazılar oluşturabileceği aktarılıyor. Bu ilginç sistem herhangi bir fayda sağlamıyor olsa da dikkat çekmeyi başarıyor.

Akıllı telefon pazarında arka kısmı fotokromik altyapı özelinde renk değiştiren başka telefonlar bulunuyor. Örneğin kısa süre önce tanıtılan detaylarına burada yer verdiğimiz Vivo V23 ve V23 Pro, “Sunshine Gold” isimli bir renk seçeneğine sahip. Bu renk seçeneği, güneş ışığı altında rengini değiştiriyor ve bir anda mavi hale geliyor. Bu altyapının “Fluorite AG Glass” ile mümkün olduğunu açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renk değiştirebilen deri kaplamayı ileride çıkacak üst seviye telefon modellerine koyma ihtimali bulunan Infinix tarafından Türkiye’de resmi olarak satılan tüm ürünlere direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

infinix light painted leather demo

Böyle bir kullanım gerçek olursa kullanıcıların hoşuna gidebilir

Infinix hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin