reklamı kapat

POPÜLER

İngiliz klasiği Bristol Bullet geri döndü

Bristol yeni Bullet’ın üzerindeki sır perdesini kaldırdı. İngiliz asaletini sonuna kadar yansıtan otomobil, günümüz teknolojisini klasik otomobil gövdesiyle buluşturuyor.

Belirgin ızgara tasarımı, yuvarlak farları ve kıvrımlı hatlarıyla tam bir İngiliz otomobili dedirten Bullet, baştan aşağı retro görünümüne rağmen elbette yepyeni malzeme ve teknolojilerle donatılmış. El yapımı karbon fiber gövde tüm ağır başlılığına rağmen yalnızca 1.100 kg ağırlığında. İç mekanda da yine karbon ve deri hakimiyetini görüyoruz. Ahşap ve karbon opsiyonları bulunan ön konsolda eski tüplü televizyonları andıran bilgi eğlence sistemi dikkat çekiyor.

Bir klasik otomobil görünümünde olmasına rağmen performans rakamları hiç fena değil. 4,8 litre V8 motordan güç alan otomobil 370 beygir güç üretirken 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlıyor. Otomobilin maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Şirketin 70. yılına özel olarak üretilen Bullet, sınırlı sayıda (70 adet) üretilecek ve 250 bin sterlinden satışa sunulacak.