reklamı kapat

POPÜLER

Kompakt SUV sınıfının yeni İngiliz oyuncusu: MG XS

07 Mayıs 2017

Kompakt SUV liginde rakiplerinin karşısına çıkacak olan MG XS sunduğu donanım ve teknolojiye oranla fiyatıyla öne çıkacak gibi gözüküyor.

Son olarak Şanghay Otomobil Fuarı’nda tüm dünyanın karşısına çıkardığı ektileyici elektrikli konsept modeli E-motion ile karşımıza çıkan İngiliz üretici MG bu kez karşımıza yeni SUV modeliyle çıktı. Kapılarını açan Londra Otomobil Fuarı‘nda kullanıcıların karşısına çıkan XS kısıtlı bir pazarlarda sunulmasına karşın markanın büyük oranda beklenti içerisinde olduğu bir araç. Küresel markaların son iki yılda yaptığı inanılmaz atılımla karşısında birçok zorlu rakip bulunan XS Avrupa’da iki benzinli motorla satışa sunulacak.


Üretimi Çin‘de gerçekleşecek olan MG XS‘in dış yapısının kompakt SUV sınıfı üzerinde değerlendirdiğimizde standartların üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Markanın diğer modellerinde de gördüğümüz ızgarasının araçta sunulan renk seçeneklerine göre farklı tonlarla çevrelendiğini gördüğümüz modelde Mazda’nın CX ailesinde benzer yapıda yer verdiği far tasarımı gözümüze çarpıyor. LED teknolojisine sahip gündüz farıyla güçlendirilen aracın arka ışıklandırma grubuysa karakteristik bir yapıda.


İçerisinde bizleri klasik bir tasarım diliyle karşılayan XS’in kokpitinin karbon detaylarla güçlendirildiğini görüyoruz. Konsola entegre olan dokunmatik multimedya ekranının boyutu sekiz inç olarak belirlenen araçta uydu navigasyonu, elektronik sunroof, hız sabitleyici, anahtarsız çalıştırma ve geri görüş kamerası gibi sınıf gerekliliklerini karşılayan donanımlara yer veriliyor.


İlerleyen dönemde hibrit versiyonunun da sunulması gündemde olan araçta turbo besleme 1.0 litre ve 1.5 litre hacimli benzinli motorlar kullanılıyor. Bu motorların 1.0 litrelik versiyonunda 120 beygir 170 Nm tork değerlerinin sunulması beklenirken 1.5 litrelik motorda 160 beygir güç ve 200 Nm tork değerleri göze çarpıyor. Aracın şanzıman ayağındaysa altı ileri manuel ve yedi ileri çift kavrama otomatik seçenekleri kullanıcıların tercih edebileceği seçeneklerden. 2017’nin son çeyreğinde satışa sunulması beklenen MG XS’in bazı detayları satışa sunulmasına yakın ortaya çıkacak. Model uzak doğu pazarındaysa ZS adıyla satışa sunulacak.

YORUMLAR