reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 ses kalitesiyle de fark yaratmayı hedefliyor

iPhone 8’in çerçevesiz ekrana sahip olacağı ve kablosuz şarj desteği sunacağı yönündeki iddialar uzun bir  biliniyor. Şimdi ise iPhone 8 ile ilgili olarak daha önce hiç bilinmeyen bir özellik gün yüzüne çıkmış durumda. Görünüşe bakılırsa iPhone 8, ses deneyimini de daha üst bir seviyeye taşıyacak. 

iPhone 7 ile birlikte telefonda çift hoparlör dönemi başladı. Hem telefonun alt kısmındaki hoparlörden hem de sesli görüşme yapmamızı sağlayan üst kısımdaki hoparlörden eş zamanlı olarak ses aktarımı yapılmasıyla stereo ses deneyimi yaşatılıyor. İddialara göre iPhone 8’de üst kısımda bulunan hoparlörde önemli geliştirmeler yapılıyor. Üstteki bu hoparlörde yapılacak geliştirmeler neticesinde daha yüksek ve kaliteli ses elde edileceği ileri sürülüyor. Ayrıca bu kısmın yenilenmesinin cihazın suya dayanıklılık özelliğini güçlendireceği söyleniyor. Böylece iPhone 8’in IP68 suya dayanıklılık sertifikasının ötesine geçerek daha yüksek suya dayanıklılık sunacağı ifade ediliyor.

Hoparlördeki bu değişimin yanı sıra kutu içerisinden çıkacak olan kulaklıkla ilgili de heyecan verici bir iddia bulunuyor. Apple’ın alışık olduğumuz iPhone kulaklığı EarPods yerine geçen yıl piyasaya sürdüğü tamamen kablosuz kulak içi kulaklık AirPods’u kutu içeriğine dahil edebileceği söyleniyor. iPhone 7 Plus’ın 256 GB versiyonu ile benzer bir fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen cihazın bu fiyatta AirPods sunması imkansız görünmüyor. Bu iddialar ne kadar doğru çıkacak bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR