reklamı kapat

POPÜLER

MG ZS EV

MG ZS EV Türkiye fiyatları belli oldu; işte bilmeniz gerekenler

Ocak ayında resmi duyurusu gerçekleştirilen MG ZS EV, iki farklı donanım seviyesi üzerinden Türkiye’deki kullanıcılarla buluşmak için hazır.

2021 yılının ilk sürprizlerinden birisi olan MG’nin Türkiye’ye giriş yapma planları gecikmeli de olsa nihayet başladı. Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği İngiliz marka şimdilik sadece elektrikli SUV modeli ZS EV ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Türkiye’nin en ulaşılabilir elektrikli SUV modeli olma hedefiyle yola çıkan ZS EV, 7 yıl-150 bin km’lik bataryayı da kapsayan üretici garantisi, NCAP 5 yıldızlı güvenliği, ikinci seviye otonom sürüş teknolojisiyle dikkat çekiyor.
Araç ülkemizde ilk kez devreye alınacak Değer Koruma Programıyla öne çıkmayı hedefliyor. Lansmana özel 394 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla gelen ZS EV, 12 Nisan’dan itibaren www.mg-turkey.com adresi üzerinden ön satışla tercih edilebilecek.

MG ZS EV

MG ZS EV teknik özellikleri

Özel bir ön satış kampanyasıyla Comfort donanım seviyesindeki ZS EV 394 bin TL, daha yüksek Luxury donanımlı modeli ise 409 bin TL’lik anahtar teslim satış fiyatıyla sunuluyor. Bu fiyatlar, Mayıs sonuna kadar geçerli olup ön satışa özel ücretsiz Wallbox akıllı şarj cihazı ile kurulumunu da içeriyor. 40 bin TL kapora veren ZS EV alıcıları Mayıs ayının sonundan itibaren otomobillerini teslim almaya başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZS EV, 143 beygir güç ve 353 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahip. Motoru besleyen 44,5 kWsa’lik batarya WLTP standartlarında 263 menzile imkan tanıyor. ZS EV, DC şarjla sadece 40 dakikada bataryasını %80 seviyesine kadar şarj etme olanağı sunuyor. Kullanıcısına ev veya iş yerindeki bir AC şarj cihazından aracı %100 şarj seviyesine 7 saatte ulaşma olanağı sunan ZS EV, şehirli yaşam için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor. Aracın resmileşen 0-100 ivmelenmesi ise 8,2 saniye olarak teknik tabloya yansıyor.

Segmentinde liderliğe oynayan diz mesafesi, arka koltuktaki yolcular için sunduğu ek 55 mm omuz mesafesi ve segment ortalamasının 80 mm üzerindeki arka tavan yüksekliğiyle hem sürücü hem de yolculara ferah bir sürüş vadediliyor. Segmentindeki SUV modellerinin üzerinde seyreden 448 litrelik bagaj hacmiyle de dikkat çeken modelde iki parça halinde katlanan arka koltuklar sayesinde bagaj hacmi 1.116 litreye kadar ulaşıyor.

Zengin elektronik destek asistanları

ZS EV, elektronik sürüş asistanları konusunda da oldukça zengin bir model olarak karşımıza çıkacak. ZS EV’nin Comfort ve Luxury olmak üzere her iki versiyonunda da sunulan MG Pilot, Aktif Acil Durum Freni özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Sistem, 20 km/s’in altındaki hızlarda otomobil, bisiklet veya yaya olması bir çarpmayı önlemek için otomatik olarak fren yapıyor ve 20 km/s’in üzerindeki hızlarda kaza olasılığını veya etkisini azaltıyor. Şerit Takip Asistanı, yol çizgilerini takip ederek ZS EV’yi güvenli bir şekilde şeridinde tutuyor. Sürücünün istem dışı olarak şeridin dışına çıkması halinde, Şeritten Çıkma Uyarı ve Önleme Sistemi, aktif olarak müdahale etmeden önce sürücüyü uyarıyor. MG Pilot, aracın yol dışına çıktığını tespit ettiğinde de müdahale ediyor.

Acil Durum Şerit Takip sistemini devreye alan MG Pilot, aracın yolda kalmasını sağlamak için direksiyona müdahale ediyor. 360 derece radar sistemi, ayrıca aracın yan şeritteki bir araca doğru yönelmesini de algılıyor ve olası bir kazayı önlemek için müdahale ediyor. Adaptif hız sabitleyici de özellikle uzun sürüşlerde önemli bir konfor elemanı olarak karşımıza çıkacak. MG Pilot ayrıca, 56 km/s’nin altındaki hızlarda öndeki aracı otomatik olarak takip eden ve aynı şeritte tutarak direksiyon, fren ve gaz işlevlerini yöneten Trafik Asistanı özelliğini de içeriyor. Öndeki aracın tamamen durması ve kısa bir süre içinde tekrar hareket etmesi halinde ZS EV de aynısını yapıyor.

İlgili video

ZS EV tanıtımı