reklamı kapat

POPÜLER

McDodo
McDodo

Mobil aksesuar markası McDodo’dan Türkiye’de üretim üssü

Kısa bir süre önce otomobilleri akıllandırmanın bir çözümünü sunan McDodo, Türkiye’de üretime hazırlanıyor. Şirketin Türkiye Genel Müdürü konu hakkında açıklamada bulundu.

Türkiye’de bir üretim tesisi açmak için ön hazırlıklara başladıklarını söyleyen Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “Türkiye’de üretim yapma planlarımız var. 2020 ciro hedefimiz 20 milyon TL idi ve bunu yüzde 90-95 oranında gerçekleştirdik. 2-3 yıl içinde de yıllık ciro hedefimiz 10 milyon dolar. Eğer her şey planlandığı gibi gider ve bu hedefe ulaşırsak, tam kapsamlı bir fabrika kurmayı planlıyoruz” dedi.

Uçurum, Türkiye’de açılacak fabrikanın sadece yurtdışından gelen parçaların birleştirildiği sınırlı bir üretim tesisi olmayacağını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: ” Her şeyi sıfırdan burada ürettiğimiz, teknolojiyi ve altyapıyı da getirip uyguladığımız bir fabrika olacak. Çünkü artık bu aksesuarlarda, özellikle hızlı şarjlarda çok yüksek bir teknoloji kullanılıyor. Bizim amacımız da o yüksek teknolojiyi sağlayacak bir üretim altyapısı kurup, dünyada gelişen tüm teknolojileri anında uygulayabildiğimiz ürünler üretmek. Yani aslında yapacağımız şey önce teknoloji transferi, sonra üretim olacak. Başlangıç aşaması için 1 milyon dolarlık bir yatırım ön görüyoruz. Sonrasında kademeli olarak artacak.”

McDodo

McDodo Türkiye Genel Müdürü sözlerini şu şekilde sürdürdü;

Aksesuar pazarının büyüklüğünün pandemiyle birlikte 20 milyon adet yani ortalama 5 milyar TL’ye ulaştığını vurgulayan Uçurum, “Satış olarak ilk sırada akıllı telefonların artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olması ve kesintisiz ulaşım ihtiyacı nedeniyle şarj adaptörleri ve kabloları var. İkinci sırayı ise ekran koruyucu camlar ve kılıflar alıyor. Araç içi aksesuarlar da çok satan ürünlerde ilk sıralarda” dedi.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video