reklamı kapat

POPÜLER

MG ZS EV

MG ZS EV fiyatı; elektrikli ailede makyajlı versiyon öncesi son durum

Türkiye’deki macerasında 1 yılı geride bırakmaya hazırlanan MG ZS EV, giriş seviyesinde stok tüketmiş durumda.

2021 Nisan ayı içerisinde Türkiye satış süreci resmi olarak başlayan MG ZS EV, markanın pazara dönüşteli ilk oyuncusu niteliği taşıyor. Aradan geçen zaman diliminin ardından satış adetlerinde beklentileri aşan bir performans sergileyen model, kendinden sonra gelecek yeni isimler için adeta yolu aydınlatmış durumda. Türkiye’ye girdiği ilk günlerde Comfort ve Luxury olmak üzere iki seçeneği bulunan ZS EV için bugün listelere baktığımızda giriş seviyesi paketin stok tükettiğini görüyoruz. Stoklarda görünen üst paket ise günümüz şartlarında 679.000 TL’lik etiket taşıyor. ZS ürün gamı elektrik dışıda benzinli motor seçenekleriyle de tercih edilebiliyor. Atmosferik 1,5 litre ve turbo 1.0 litrelik motorların konumlandırıldığı bu araçla sırasıyla 449.000 TL ve 524.000 TL’lik etikete sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG ZS EV teknik özellikleri

ZS EV, 143 beygir güç ve 353 Nm tork üreten elektrik motoruyla geliyor. Motoru besleyen 44,5 kWh’lik batarya WLTP standartlarında 263 menzile imkan tanıyor. ZS EV, DC şarjla sadece 40 dakikada bataryasını %80 seviyesine kadar şarj etme olanağı sunuyor. Kullanıcısına ev veya iş yerindeki bir AC şarj cihazından aracı %100 şarj seviyesine 7 saatte ulaşma olanağı sunan ZS EV, şehirli yaşam için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor. Aracın resmileşen 0-100 ivmelenmesi ise 8,2 saniye.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZS EV’nin her iki versiyonunda da sunulan MG Pilot, Aktif Acil Durum Freni özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Sistem, 20 km/s’in altındaki hızlarda otomobil, bisiklet veya yaya olması bir çarpmayı önlemek için otomatik olarak fren yapıyor ve 20 km/s’in üzerindeki hızlarda kaza olasılığını veya etkisini azaltıyor. Şerit Takip Asistanı, yol çizgilerini takip ederek ZS EV’yi güvenli bir şekilde şeridinde tutuyor. Sürücünün istem dışı olarak şeridin dışına çıkması halinde, Şeritten Çıkma Uyarı ve Önleme Sistemi, aktif olarak müdahale etmeden önce sürücüyü uyarıyor. MG Pilot, aracın yol dışına çıktığını tespit ettiğinde de müdahale ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donanımlar arasındaki temel farklar ise daha çok lüks ögeler üzerine kurulu. Üst paket olarak bildiğimiz Luxury’de Comfort’a ek olarak; 17 inç alaşımlı jantlar, Eelektrikli katlanabilir yan aynalar, açılabilir cam tavan, geri görüş kamerası, deri koltuklar, ön koltuklarda ısıtma, elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, kör Nokta Uyarı Sistemi ve arka trafik uyarı sistemi gibi elemanlar fark yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

ZS EV tanıtımı