reklamı kapat

POPÜLER

Telefonu havada şarj eden kablosuz şarj cihazı [Video]

31 Temmuz 2016

Kablosuz şarj teknolojisi pek de yeni sayılmaz ve halihazırda piyasada birçok farklı kablosuz şarj cihazı bulunuyor. Bazı farklı özellikler sunan cihazlar bulunsa da temelde hep aynı işlevi gören ve tasarım olarak da benzer cihazlarla karşılaşıyoruz. Haberimize konu olan bu kablosuz şarj cihazı ise telefonu havadayken şarj etmesiyle rakiplerinin önüne geçiyor. 

OvRcharge adlı şarj aleti görünürde sıradan şarj cihazlarından farklı görünmese de esas fark, şarj cihazının kullanılmaya başlamasıyla ortaya çıkıyor. Telefona önce özel bir ince kılıf takılıyor. Sonrasında ise şarj platformunun üzerine koyuluyor. Kılıfta bulunan manyetik sayesinde cihaz havada dönerken elektrik alıcısı sayesinde bir yandan da şarj oluyor. Telefonun havada durması belki teknik olarak bir avantaj sağlamıyor ancak oldukça havalı göründüğü su götürmez bir gerçek. Pek çok telefonla uyumlu olan şarj cihazının tabletlerle de kullanılabildiği belirtiliyor.

 Kickstarter’da 209 dolar gibi pek de ucuz olmayan bir fiyata sahip olan ve 40 bin dolar hedefini tutturmayı amaçlayan OvRcharge‘ı satın alanların aralık ayında cihazlarına kavuşacağı belirtiliyor.

VİDEO

YORUMLAR