reklamı kapat

POPÜLER

Apple siriOS HomePod

İnsan kadar iyi anlama yeteneğiyle heyecan yaratan işletim sistemi: Apple siriOS

Teknoloji devi Apple, ürün gamına özel işletim sistemi kavramını bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor. Söylentilere göre siriOS geliyor.

Apple’ın iPhone’lar için iOS, iPad’ler için iPadOS, TV için tvOS, Watch için watchOS, Mac bilgisayarlar için de macOS işletim sistemleri bulunuyor. Mac haricindeki tüm sürümler iOS üzerine kurulurken, şimdi bunlar arasına bir yenisi daha ekleniyor. Söylendiği kadarıyla teknoloji devi Apple, siriOS üzerinde çalışıyor. 2020 yılında WWDC kapsamında tanıtılacağı söylenen sürüm, başta HomePod olmak üzere firmanın gelecek IoT cihazlarına odaklanıyor. Yani nesnelerin interneti altyapısı üzerine kurulan akıllı ev ürünlerini odak noktasına alan işletim sistemi, söylendiği kadarıyla insan kadar iyi anlama yeteneğine sahip. Yapay zeka ve makine öğrenme altyapılarını sonuna kadar kullanacak sürümün, kullanıcılar ile doğal bir iletişim kurabileceği söyleniyor. Merkezinde isminde de geçtiği üzere dijital asistan Siri’nin yer alacağı bu işletim sistemi, HomePod ve gelecek yeni ürünlerin sunduklarını / yapabildiklerini oldukça artıracak izlenimi oluşturuyor. Bu sürüm ile Apple’ın pazarda Google ve Amazon tarafından sunulan çözümleri yakalayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, siriOS ile IoT kategorisinde yeni ürünler tanıtabilir

Bunların başında daha uygun fiyatlı ve ufak boyutlu bir “HomePod Mini” geliyor. Uzun zamandır adı geçen ürünün, aktif olarak geliştirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu alanda çok büyük bir gelecek olduğunun farkında olan Apple, önemli adımlar üzerinde çalışıyor. Akıllı ev ürünleri dünyasında beklenen etkiyi yaratamayan firma, bunun gelecekte değiştirecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Ateş püsküren drone silahı