reklamı kapat

POPÜLER

Insta360 Link

Insta360 Link tanıtıldı: “Yapay zekâ destekli 4K webcam”

Insta360, ürün gamını büyütmeye devam ediyor. Firma bu sefer bir sürpriz yaptı ve karşımıza yapay zekâ destekli 4K webcam Insta360 Link ile çıktı.

Bugün resmi olarak lanse edilen Insta360 Link, 1/2 inç sensör üzerine kuruluyor ve bu sensör ile HDR temelinde 4K çözünürlükte kayıt gerçekleştirebiliyor. Bu birçok benzer üründen daha yüksek çözünürlük ve büyük sensör ile oldukça keskin görüntüler sunan webcam, ciddi şekilde yakından netleme gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede canlı yayın sırasında belirli objeleri karşı tarafa göstermek çok kolay hale geliyor. Motorlu ve üç eksende sabitlemeli hareketli bir kafaya sahip olan kamera, bu sayede bağlandığı monitörün üzerindeyken aşağıya dönerek masanın görüntüsünü alabiliyor. Hareketleri özel yazılımı üzerinden yönetilebilen webcam, bu hareketli yapı sayesinde hareket takibi de yapabiliyor.

Ürünün temelindeki yapay zekâ, görüntüdeki kişileri algılayarak sürekli şekilde merkezde tutabiliyor. Karşındaki kişinin el hareketlerini de algılayabilen ve bu şekilde uzaktan yönetim getiren Insta360 Link, istenirse dikey olarak da görev yapabiliyor. Bu sayede ürün ile Reels ya da Shorts gibi yeni nesil dikey içerikler kayıt altına alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortamdaki beyaz tahtayı dahi algılayabilen ve ona yayın sırasında zoom yapabilen ürün, yerleşik olarak gürültü engelleme özellikli çift mikrofon sistemine sahip. Bu sistem firmaya göre birçok istenmeyen ortam gürültüsünü ortadan kaldırıyor, sadece kişinin sesini alıyor. Kullanılmadığı zaman gizlilik için tamamen geriye dönen webcam, yurt dışında 300 dolar gibi yüksek sayılacak bir fiyat etiketine sahip.

Insta360 Link yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1