reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram, “Arkadaş Haritası” isimli bir özellik geliştiriyor

 - Güncelleme: 25 Şubat 2024 12:03

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Alessandro Paluzzi tarafından gündeme getirildiği üzere Instagram şu an “Arkadaş Haritası” isimli bir özellik geliştiriyor. Henüz herkese açık olmayan ve beta testleri yapılan özellik, kişilerin arkadaşlarının konumlarını harita üzerinden görmesini merkeze alıyor. Uçtan uca şifrelemeli yani güvenli olduğu aktarılan özellik, elbette sadece isteyenlerin ya da izin verenlerin birbirinin konumunu harita üzerinde görmesine imkan tanıyacak. Yine Paluzzi tarafından gündeme getirildiği üzere Instagram yapay zeka ile kişilerin yerinize mesaj yazabilecek bir sistem üzerinde de çalışıyor. Şimdilik direkt mesajlar temelinde çalışacağı görülen özellik, birçok durumda zaman kazandıracak ve yazılan sadece 1-2 kelime üzerinden uzun metinler oluşturabilecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz ay bulunduğu kadarıyla Instagram için daha önce “Your Space” olarak geçen, son aşamada “Flipside” olarak isimlendirilen dikkat çekici yeni bir özellik de geliyor. Flipside temelinde kişisel profillere özel bir bölüm ya da başka bir deyişle farklı bir profil sayfası açılacak ve bu kısmı sadece kişilerin özel olarak seçtiği takipçileri görebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda firma, “Profilinizin bu tarafını ve burada paylaştıklarınızı yalnızca seçtiğiniz kişiler görebilir. Flipside’da paylaştığınız her şey hala topluluk kurallarına tabidir.” açıklamasını yapıyor. Beta sürümlerinde görüldüğü kadarıyla Flipside’ınızda herkese açık normal profilinizdekinden farklı bir profil resmi, bir isim ve bir biyografi bulundurabileceksiniz. Kısa süre önce yeniden gündeme gelen özellik, aktarıldığı kadarıyla bazı kişiler üzerinde aktif olarak test edilmeye de başlandı. Bu açıdan yakında geniş çaplı çıkış bekleniyor, bu sistemin çok ciddi bir kullanıma oranına ulaşacağı düşünülüyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli