reklamı kapat

POPÜLER

Instagram platformunun en popüler otomobili hangisi?

Konu internette fotoğraf paylaşmaya gelince Instagram platformunun en iyisi olduğunda hemfikiriz. Paylaşacağınız fotoğraf ne olursa olsun, otomobiller dahil, durum böyle.

Instagram kullanıma açıldı ve gerisi çorap söküğü gibi geldi; fotoğraf paylaşım uygulaması müthiş bir ivmeyle tüm dünyada popüler oldu. Instagram’ın en önemli yıldızı kısa zaman içinde şüphesiz kediler oldu, ancak otomobillerin de en çok paylaşılan objelerden biri olduğu, Veygo‘nun yayınladığı infografik ile ispatlanıyor.

Yayınlanan infografik, basitçe hashtag’lerin altında kaçar fotoğraf paylaşıldığını inceliyor. Listenin egzotik ya da lüks modellerle dolu olabileceğini tahmin edebilirsiniz; ancak gerçek bundan biraz daha farklı. Instagram’ın süperstar otomobili Ford Mustang iken; ikinci sıraya ise ilginç bir şekilde Honda Civic yerleşiyor!

Instagram’ın kralı 12 milyon paylaşımla Ford Mustang

İkonik Amerikan pony otomobil Mustang, #fordmustang ve #mustang hashtag’lerinin altındaki toplam 11.947.872 paylaşım ile listenin zirvesine oturuyor. 7,4 milyondan fazla paylaşımla Honda Civic ikinci sırayı kaparken, Godzilla lakaplı Nissan GT-R çok ufak bir farkla üçüncü sırada geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listedeki ilk on otomobil ise pek sürpriz değil. Lüks ve egzotik araçlar listenin geri kalanında daha çok görülebiliyor. BMW M3, BMW M5, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Lamborghini Aventador ve Porsche 911 gibi üst düzey otomobiller listenin ilerleyen noktalarında karşımıza çıkıyorlar.

Araştırma yapılırken bir kaç noktaya dikkat edilmiş. Bunlardan ilki, otomobil markası dışında da anlamları olabilecek kelimeler. Örneğin #golf hashtag’i bu sebeple araştırmaya dahil edilmemiş. Ayrıca araştırmaya yalnızca hala üretimde olan modeller dahil edilmiş; dolayısıyla üretimi biten ya da klasik otomobiller konu dışı.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli gelecek heyecan veriyor