reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Samsung’dan Note ailesinin gelişimini gösteren infografik

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, şu sıralar gündemden düşmüyor. Şirket yeni paylaşımıyla ise tüm Note ailesine genel bir bakış attırıyor.

Galaxy Note 9, her açıdan Samsung‘un ve Note ailesinin şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş akıllı telefon konumunda yer alıyor. Kamera, ekran, performans, yazılım ve fotoğraf / video kalitesi konusunda çok beğenilen model, pil ömrüyle de oldukça öne çıkıyor. Ancak Note ailesi çok uzun süredir hayatımızda bulunuyor. İşte bunun için bir infografik yayımlayan firma, herkesi ufak bir “Note gezisine” çıkarıyor. Burada ilk olarak Note 6 ve Note 7 modellerinin eksikliği göze çarpıyor. Biliyorsunuz firma geçmiş yıllarda bir karar almış ve Note 5’ten direkt olarak Note 7’e geçmişti. Ancak bu durum firmaya büyük bir uğursuzluk getirdi. Galaxy Note 7 pil kaynaklı bir sorun nedeniyle gerçek anlamda patladı ve piyasadan çekildi. Hazırlattığı infografik içerisine bu tatsız anıyı haklı olarak koymayan Samsung, Note ailesinin diğer yeniliklerine odaklanıyor. İnsanlara devasa ekranları ve stylus kalemi sevdiren seri, birçok önemli yeniliği / ilki bünyesinde barındırıyor.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin en son üyesi Samsung Galaxy Note 9 hangi detaylara sahip?

Hatırlamak adına gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 6.499 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 7.499 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

İlgili Video