reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3

Türkiye’de de satılan Xiaomi Mi Band 3’e güzel özellik

Xiaomi‘nin geçtiğimiz ay Türkiye‘de de satışa çıkan yeni akıllı bilekliği Mi Band 3, yeni güncellemesiyle faydalı bir özellik kazandı.

Hatırlarsınız resmi olarak Xiaomi Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE ile beraber lanse edilen Mi Band 3, ciddi talep görüyor. Türkiye’de yaklaşık 230 TL‘ye satılan ürün, güncellenen Mi Fit uygulaması üzerinden yeni “Gece Modu” özelliğine kavuştu. Firmanın açıkladığı kadarıyla bu mod aktif edildiği zaman bileklik, ekran parlaklığını gün doğumu ve batımı arasında otomatik olarak ayarlıyor. Burada kişilere manuel kontrol şansı da veren firma, bu sayede ekrana bakmayı daha kolay hale getiriyor. Bu otomatik parlaklık ayarı aynı zamanda pil ömrüne de olumlu şekilde etki ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 3’ün teknik özelliklerini hatırlarsak

Tasarımsal olarak yapılan adımlarla daha modern görünür hale getirilen bileklik, yuvarlak hatlarıyla dikkat çekiyor. Mi Band 2’den farklı olarak kayışın içine değil dışına çıkartılan ürün, tamamen siyah bir gövdeye ve 0,42 inçten büyüyen 0,78 inç boyutunda renksiz bir dokunmatik 128×80 piksel OLED ekrana sahip. Bağlantı noktasında Bluetooth 4.2 kullanan ve 110 mAh pili bulunan ürün, bu açıdan yüzde 50’lik bir kapasite artışı getiriyor. Yapılan değişiklikler ile cihazın ekranında gelen telefonunuza gelen metin mesajlarını okunabiliyor ya da gelen çağrılar görülebiliyor. Direkt olarak üzerinden çağrıyı sessize alma özelliği sunan bileklik, bünyesinden alarmın kapatılmasına da imkan tanıyor. Hava durumu hakkında hızlı olarak bilgi verebildiği açıklanan Xiaomi Mi Band 3, her türlü egzersizi kayıt altına alabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde bir nabız sensörü bulunan bileklik, Mi Fit uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. NFC’ye sahip bir versiyonunun olduğu da söylenen modelin, bu versiyonu mobil ödeme için kullanılabiliyor. 50 metre suyun altında kullanılabilen Mi Band 3, Mi Band 2’de çok şikayet edilen bir detayı da ortadan kaldırıyor. Şirketin açıklamasına göre bilekliğin standart kayışı artık kolay şekilde açılmıyor / çıkmıyor. Bu konuda daha sağlam bir tasarım kullanan firma, böylelikle egzersiz sürecine daha iyi eşlik edecek gibi görünüyor. 20 güne kadar pil ömrü sunan akıllı bileklik, beraberinde gelen basit USB şarj cihazı aracılığıyla rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bilekliğin Çin satış fiyatı 26 dolar seviyesinde.

İlgili Video

Ürünün resmi tanıtım videosu