reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Facebook

Instagram üzerinde Facebook arkadaşlarıyla sohbet etme altyapısı kapatılıyor

En çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram üzerinde Facebook arkadaşlarıyla sohbet etme altyapısı kapatılıyor.

2020’den bu yana sunulan ancak artık sonuna gelinen bu konuda çatı şirket Meta tarafından yapılan resmi açıklama şöyle oldu: “Aralık 2023’ün ortasından itibaren Instagram’da Facebook hesaplarıyla sohbet edemeyeceksiniz. Uygulamalar arası iletişim mevcut olmadığında: 1) Instagram’dan Facebook hesaplarıyla yeni konuşmalar veya aramalar başlatamayacaksınız. 2) Facebook hesaplarıyla yaptığınız tüm mevcut sohbetler salt okunur hale gelecek. Bu, siz ve başkalarının bu sohbetlerde yeni mesajlar gönderemeyeceği anlamına gelir. 3) Facebook hesapları Hareket Durumunuzu veya bir mesajı görüp görmediğinizi görüntüleyemeyecek. 4) Facebook hesaplarıyla yaptığınız mevcut sohbetler Facebook veya Messenger’daki gelen kutunuza taşınmayacak. Facebook hesaplarıyla konuşmalara devam etmek için Facebook hesabınızdan Messenger ya da Facebook üzerinden yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için son dönemde birçok gelişme gündeme geliyor. Örneğin Alessandro Paluzzi tarafından geçtiğimiz haftalarda bulunduğu kadarıyla Instagram “My Week” isimli bir özellik geliştiriyor. Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla halen üzerinde çalışmalar süren yani çıkışa hazır olmayan bu özellik, firmanın beta kodlarına eklediği açıklamalara göre son 7 gün içinde paylaşılan hikayeleri bir araya getirecek, kişiler bu seçkiden istedikleri zaman herhangi bir hikayeyi kaldırabilecek ya da sessizce sadece “My Week” bölümüne özel bir hikaye ekleyebilecek. Firmanın en son beta sürümlerinde, “Son 7 gündeki hikayelerinizi otomatik olarak öne çıkarın. Hikayeleri istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.” açıklamasını da kullandığı altyapı, şimdilik anlaşıldığı kadarıyla profillerde gösterilecek ve isteğe bağlı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce Instagram için gerçekten çok ama çok uzun zaman sonra yeni fotoğraf filtreleri getirilmişti. Toplamda 25’ten fazla yeni filtre hazırlayan şirket, bu konuda kişileri memnun etti. Kısa süre önce ayrıca başka duyurular da yapılmıştı. Daha kolay kullanım için bazı arayüz sadeleştirme çalışmaları yaptıklarını duyuran şirket, 10 yeni İngilizce dilinde metinden-sese aktarım seçeneği getirdi, altı yeni metin fontu sunmaya başladı ve yapay zeka desteğiyle fotoğraf ile videolardan çıkartma oluşturma özelliğini test etmeye başladı.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER