reklamı kapat

POPÜLER

Windows Phone - Instagram Beta

Instagram, Windows Phone’a önemli bir eksikle geldi

Her ne kadar Windows Phone kullanıcıları bazı aracı uygulamalar vasıtasıyla Instagram’ı kullanıyorlardıysa da son Nokia etkinliğinde resmi uygulamanın geleceğine dair duyuru büyük ilgi uyandırmıştı. Merakla beklenen uygulama Windows Phone mağazasında Instagram Beta adıyla yerini aldı. Uygulama tıpkı iOS ve Android uygulamalarında olduğu gibi tüm fotoğraf filtreleme yeteneklerini Windows Phone kullanıcılarına da sunuyor. Ancak önemli bir eksik kullanıcıların gözüne çarpacaktır. Uygulama, diğer işletim sistemlerine sunduğu video özelliğini Windows Phone için sunmuyor.

Instagram yetkilileri, geliştirmelerin devam ettiğini ve tüm platformlarda uygulamanın en iyi hale gelmesi için çalışacaklarını belirtiyor. Diğer önemli bir eksiklik ise fotoğrafları etiketleme ve coğrafi pozisyonlarına göre ayırmanın olmayışı. Windows Phone kullanıcıları yükledikleri fotoğraflara kişileri etiketleyemeyecek ancak etikenlendikleri fotoğrafları görüntüleyebilecek veya etiketi kaldırabilecek.

Her ne kadar Instagram’dan yapılan açıklamada Windows Phone uygulaması içerisinden doğrudan fotoğraf çekmenin mümkün olmayacağı söylense de dolaylı yoldan bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar doğrudan fotoğraf albümüne yönlendiriliyor ancak albüm bölümünün altında yer alan kamera seçeneği seçildiğinde fotoğraf çekebilmek mümkün oluyor.

Uygulamanın geliştirilmeye devam ettiğini tekrar vurgulayarak her işletim sisteminin kendine özgü yapısı gereği çeşitli farklılıklar olabileceği belirtiliyor. Instagram uygulamasının dünya çapında 150 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Instagram Beta

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
Windows Phone: 12 MB

YÜKLEMEK iÇiN
Windows Phone Instagram Beta

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Windows Phone - Instagram Beta
Windows Phone - Instagram Beta