reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın Windows Phone vedası ve kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli detay

En popüler mobil uygulamalar arasında yer alan Instagram, önümüzdeki dönemlerde bazı cihazlar için desteğini kesmeye hazırlanıyor.

1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yakında az sayıda kullanıcı için erişilebilir olmayacak. Bir sebeple hala Windows Phone kullanan kullanıcıların 30 Nisan’dan itibaren artık Instagram kullanamayacağı açıklandı. Platformun bu kararı alması ise şaşırtıcı değil. Zira Microsoft da 10 Aralık 2019‘dan itibaren Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanan kullanıcıların yeni hiçbir güncelleme almayacağını açıklamıştı. Hatta kullanıcıları Android ve iOS’e dahi yönlendirmişti. Açıklamada uygulama desteğinin sürmesinin ise uygulama geliştiricisine bağlı olduğu kaydedilmişti. Facebook uygulamaları ise 10 Aralık’a kadar beklemeyeceklerini kullanıcılara ilan etmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook uygulamaları desteği toptan kesiliyor

Uygulama desteği konusunda halihazırda zaten bir türlü tam adapte olamayan Windows Phone’lara Facebook ve Messenger desteğinin de 30 Nisan’da kesileceğini belirtelim. Hala Windows Phone’u olup Instagram’a alternatif arayanlar içinse Winsta uygulaması öneriliyor.

Küçük bir uyarı da düşelim. Microsoft artık resmi olarak Windows 10 Mobile içeren herhangi bir cihazın satışını gerçekleştirmiyor. Üçüncü parti satıcıların elinde kalmış olabilecek akıllı telefonlar konusunda kullanıcılar uyarılıyor. Bu cihazların “ölümü” resmi olarak gerçekleştiği için, cihaz satın alırken buna dikkat edilmesi ve Windows Phone alınmaması tavsiye ediliyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’ın açık testine başlanan uygulama içi alışveriş yapabilme özelliği